12cm fan önerisi

Jıjoe

Hectopat
Daha fazla  
Kasanın ön tarafına yani içeri hava alması için 3 adet fan alacağım bu fanın yerine daha iyi bir önerisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Bütçe maximum 150TL falan 1 fan için.

Görsel bir şey aramıyorsunuz o zaman? Doğru mudur? Eğer öyleyse @Miyavlayan Ejderha'ya katılırım.

Görsel bir şey arayınca performansı çok düşüyor.

Bu markanın ürünleri nasıldır bilmiyorum ses yapar mı bilyeleri ses yapar mı vida yerlerinde kauçuk yok.

@Jıjoe

Size şöyle anlatayım: Corsair AF120 kullandım ve güçlü hava akışını sahip bir üründü. Sonrasında RGB niyetim arttığı için Cooler Master Halo'ya geçtim. Bir eksi durum göremedim. Kasa içi görselliğim ise arttı. Hızı ayarlanabilen bir fan olduktan sonra sorun olacağını düşünmüyorum. Bu açıdan kendi güncel fanlarımı da öneririm.

Kasanın ön tarafına yani içeri hava alması için 3 adet fan alacağım bu fanın yerine daha iyi bir önerisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Bütçe maximum 150TL falan 1 fan için.

Kasa önü ya da radyatör için P120 modeli daha iyi. Aralarında fazla fiyat farkı yok. Eğer kasanız 140MM fan destekliyorsa P140 alın hatta.

F serisi p derisinden daha iyi diye biliyorum ayrıca kasa önü 140mm destekliyor fakat 3 tane 120mm iki tane 1400mmden iyidir zannımca.

P serisi daha iyidir hava basıncı için. Sıvı soğutmalarda 280'ler 360 ile hemen hemen aynı performansı veriyor genelde buradan yola çıkarak 140 öneriyorum genelde kasası izin verenlere. 140'lık fanların ayrıca daha sessiz çalıştıklarını unutmamak gerek. Fan küçüldükçe aynı hava akımını verebilmesi için daha hızlı dönmesi ve daha çok ses yapması gerekiyor. Sonuç olarak aldığınız fanlar kaliteli, 3 tane 120'de alsanız 2 tane 140'da alsanız bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

P serisi daha iyidir hava basıncı için. Sıvı soğutmalarda 280'ler 360 ile hemen hemen aynı performansı veriyor genelde buradan yola çıkarak 140 öneriyorum genelde kasası izin verenlere. 140'lık fanların ayrıca daha sessiz çalıştıklarını unutmamak gerek. Fan küçüldükçe aynı hava akımını verebilmesi için daha hızlı dönmesi ve daha çok ses yapması gerekiyor. Sonuç olarak aldığınız fanlar kaliteli, 3 tane 120'de alsanız 2 tane 140'da alsanız bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Merhabalar, Gamepower Horizon mesh kasaya sahibim. Kasa stok fanları kötü malesef. Fanların 4'ünü de değiştireceğim. Sessizlik ve performans önemli tabii ki. Sizce P120, F120 ve Akasa Viper arasından hangisi daha iyi seçim olur? F120 mesh kasalar için öneriliyor ama P120 ile arasında CFM olarak fark yok denecek kadar az ve basınç konusunda P120 daha iyi. Yani bilemedim sizce ne yapmalıyım. Aklım bazen CM SickleFlow'a kayıyor ışıklı mışıklı olduğu için 🙂

Geri
Yukarı