12cm fan önerisi

Merhabalar, Gamepower Horizon mesh kasaya sahibim. Kasa stok fanları kötü malesef. Fanların 4'ünü de değiştireceğim. Sessizlik ve performans önemli tabii ki. Sizce P120, F120 ve Akasa Viper arasından hangisi daha iyi seçim olur? F120 mesh kasalar için öneriliyor ama P120 ile arasında CFM olarak fark yok denecek kadar az ve basınç konusunda P120 daha iyi. Yani bilemedim sizce ne yapmalıyım. Aklım bazen CM SickleFlow'a kayıyor ışıklı mışıklı olduğu için 🙂

Şahsen ben P120 taraftarıyım fakat Akasa Viper kullananlar genel olarak memnun olduklarını belirtiyorlar. Bana göre ideal olan ön panelde P120, arka panel ve yukarıya F120 kullanmak. Fakat radyatör varsa işler değişir, radyatörler için her zaman daha yüksek basınçlı P serisi fanları öneriyorum.

Sickleflow konusunda yorum yapmaktan kaçınıyorum ama CM fanları pek beğenmediğimi belirtmeliyim.

Şahsen ben P120 taraftarıyım fakat Akasa Viper kullananlar genel olarak memnun olduklarını belirtiyorlar. Bana göre ideal olan ön panelde P120, arka panel ve yukarıya F120 kullanmak. Fakat radyatör varsa işler değişir, radyatörler için her zaman daha yüksek basınçlı p serisi fanları öneriyorum.

Sickleflow konusunda yorum yapmaktan kaçınıyorum ama CM fanları pek beğenmediğimi belirtmeliyim.

Hocam önde P120 arkada F120 neden acaba beni bir aydınlatabilir misiniz? Ayrıca sickle Flow alamam zaten anakartımda ARGB giriş yok(B450M S2H). Arctic 10 port PWM Hub alıp bu fanları takmayı düşünüyorum bakalım.

Hocam önde P120 arkada F120 neden acaba beni bir aydınlatabilir misiniz? Ayrıca sickle Flow alamam zaten anakartımda ARGB giriş yok(B450M S2H). Arctic 10 port PWM Hub alıp bu fanları takmayı düşünüyorum bakalım.

P serisi statik basınç fanları, F serisi airflow. Statik basınç fanları havayı radyatör, mesh panel/toz filtreleri ya da kule soğutucu gibi şeylerden itmek için daha iyi. Airflow fanları ise hava akışı için güzel yani gelen havayı alıp arkadan ya da yukarıdan atmak için ideal.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı