12'den 11'e düşmek mi, 13'e çıkmak mı?

Inancowski

Centipat
Daha fazla  
iPhone 12 kullanıcısıyım. SAR değeriyle ilgili çıkan haberlerden dolayı satsam mı diye düşünüyorum. Pek bütçem yok açıkçası ama zorlayıp iPhone 13e geçmek mi yoksa 11e düşüp yanına iPad almak mı mantıklı diye düşünüyorum. 13'ün işlemcisi 14le aynı kamerası daha iyi ve 2.elleri arasında ortalama 4K falan fiyat farkı var. Güncelleme desteği daha uzun süre alacak. vb. vb. + özellikleri var. iPhone 11 tarafında ise 2 yıla falan güncelleme desteğini kesecektir ama görünüş ve kılıflı kullanım deneyimi açısından 12'den pek farkı yok ve yanına iPad almış olacağım özellikle sınav senesinde olduğum için daha işimi kolaylaştıracaktır. Fakat çok kararsızım kişisel görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

iPhone bu durumu yazılımla düzelteceğini söylemişti diye bir haber duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum. 13'e çıkmak daha mantıklı hatta 13 Pro çok daha mantıklı fakat bütçede aşar.

Güncel olanı daha uzun ömürlüdür hocam illada güçlerine bakmayın bence iOS güncellik istiyor artık hepimiz gördük bunu.

Buradaki önemli konu IPad'e ne kadar ihtiyacınız var? IPad'iniz olmadığında yapabiliyorsanız bence telefonun modelini yükseltmek daha mantıklı :) muhtemelen iPhone 11 aldıktan sonra eski nesil bir iPad alacaksınız. iPhone 13 almanızı tavsiye ederim.

iPhone bu durumu yazılımla düzelteceğini söylemişti diye bir haber duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum. 13'e çıkmak daha mantıklı hatta 13 Pro çok daha mantıklı fakat bütçede aşar.
sadece fransaya gelecek diye gördüm. Türkiyede bir açıklama yapılmadı galiba o yüzden içime pek sinmedi açıkçası

iPhone 12 kullanıcısıyım. SAR değeriyle ilgili çıkan haberlerden dolayı satsam mı diye düşünüyorum. Pek bütçem yok açıkçası ama zorlayıp iPhone 13e geçmek mi yoksa 11e düşüp yanına iPad almak mı mantıklı diye düşünüyorum. 13'ün işlemcisi 14le aynı kamerası daha iyi ve 2.elleri arasında ortalama 4K falan fiyat farkı var. Güncelleme desteği daha uzun süre alacak. vb. vb. + özellikleri var. iPhone 11 tarafında ise 2 yıla falan güncelleme desteğini kesecektir ama görünüş ve kılıflı kullanım deneyimi açısından 12'den pek farkı yok ve yanına iPad almış olacağım özellikle sınav senesinde olduğum için daha işimi kolaylaştıracaktır. Fakat çok kararsızım kişisel görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Düşme tabii ki kardeşim 13'e çıkman en mantıklısı olur. iPad hayatında çok çok önemli bir şey olmayacaksa tabii.
Bugün iPhone 11 artık alınmaz bir telefon. Ayrıca o dediğin değerler için Apple yazılım güncellemesi yayınlayacak 3 senedir iPhone 12'ler piyasada var Apple görmezden gelemez bu konuyu dilersen cihazında da kalabilirsin ama model yükseltme yapman lazım artık.
Ekleme yapayım 13'e çıkmak zorlayacaksa 11 Pro modeline yönebilirsin.

Kullanımınıza bağlı değişir. 12 den 13e geçerseniz çentik dışında bir fark hissetmezsiniz. 11e düşerseniz gece video izlerken yan tarafların lacivertimsi görünmesi ve cihazın aynı ekranı daha büyük kasada vermesi gibi sorunlar dışında hiçbir sorun yaşamazsınız. Kullanıma bağlı cihazı sınırlarına kadar zorlamayıp normal insani bir şekilde kullanırsanız göreceğiniz farklar bunlar. Ben sar değerine bu kadar dikkat ediyor olsam 11e düşüp iPad alır ekosistemi genişletirdim. Zaten şu an ip11+air 3 kullanıcısıyım ve bu ekosistemi 12 ile değişmezdim açıkçası. Seçim sizin.

Kullanımınıza bağlı değişir. 12'den 13e geçerseniz çentik dışında bir fark hissetmezsiniz. 11e düşerseniz gece video izlerken yan tarafların lacivertimsi görünmesi ve cihazın aynı ekranı daha büyük kasada vermesi gibi sorunlar dışında hiçbir sorun yaşamazsınız. Kullanıma bağlı cihazı sınırlarına kadar zorlamayıp normal insani bir şekilde kullanırsanız göreceğiniz farklar bunlar. Ben SAR değerine bu kadar dikkat ediyor olsam 11e düşüp iPad alır ekosistemi genişletirdim. Zaten şu an IP11+Air 3 kullanıcısıyım ve bu ekosistemi 12 ile değişmezdim açıkçası. Seçim sizin.

Hocam 11'e geçerse daha kötü giden pil, daha kötü bir ekran ve sizin de dediğiniz gibi kötü bir ekran kasa oranı ile karşılaşacak ayrıca eski oval tasarım da cabası.
13'e geçerse daha kısa çentik, daha iyi işlemci, sinematik mod ve daha iyi bir kamera performansı alacak. 11'den 2 sene daha fazla güncelleme desteği alacak ayrıca.
11'in özellikle ekranı yüzünden illa düşecekse 11 Pro modeline bakması taraftarıyım o da düşme sayılmaz zaten pek.

Yeni konular

Geri
Yukarı