12v 60 RPM redüktörlü DC motor için hangi motor sürücü kullanılabilir?

EyMen24

Centipat
Daha fazla  
4 adet 12v 60 RPM redüktörlü DC motor kullanacağız. Tanesi 15KG-CM tork olanından.
Bu siteden bilgilerine bakabilirsiniz.
Arduino üzerinden kontrol sağlanacak.

L298n motor sürücü kullanabilirsiniz. 4 motor için 2 tane L298n kartına veya entegresine ihtiyacınız var çünkü bir entegre ile 2 motor kullanılabiliyor. Amper olarak da sizin (15KG-CM) motorunuzun çalışma akımı 170mA, zorlanma akımı 1.95A iken L298N kanal başına 2A verebilmekte.

Not: Linkini attığınız motor 13KG-CM. Ben 15KG-CM olan motor için bilgi verdim (aynı motor sürücü ile 2.5A anlık, 2A sürekli akım çekebilirsiniz)

Son düzenleme:
L298n motor sürücü kullanabilirsiniz. 4 motor için 2 tane L298n kartına veya entegresine ihtiyacınız var çünkü bir entegre ile 2 motor kullanılabiliyor. Amper olarak da sizin (15KG-CM) motorunuzun çalışma akımı 170mA, zorlanma akımı 1.95A iken L298N kanal başına 2A verebilmekte.

Not: Linkini attığınız motor 13KG-CM. Ben 15KG-CM olan motor için bilgi verdim (aynı motor sürücü ile 2.5A anlık, 2A sürekli akım çekebilirsiniz)
Teknofest aracı için kullanılacak ama. L298n basit kaçmaz mı?

Hem ucuz hem performanslı. Bu motor için yeterli olur ama motorları daha fazla akım çeken motorlar ile değiştirirseniz motor sürücüleri de değiştirmeniz gerekir. Gizli değilse proje nedir?
Robolig projesi. Yol arazi olacak. Bu motorlar yeterli olur diye düşündük.

Yeni konular

Geri
Yukarı