13.000-14.000 TL laptop önerisi

Bütçe
13000
Merhaba,
Yaklaşık 13-14 bin TL bütçem var. Bir laptop almayı düşünüyorum. Bilgisayar ile Cyberpunk gibi yeni nesil oyunları oynayabilmek ve Premiere Pro gibi programları rahatça çalıştırabilmek istiyorum. Tercihlerim RTX 2060+, Ryzen/Intel 7, 16 GB RAM/2x8, 1TB SSD/ 512 HDD 512 SSD, 144 Hz ve 17 inch ekran. Önerebileceğiniz bir şey var mı?
Casper Excalibur G900.1075-E760X Notebook buna bakabilirsin 64 gb ram i7 10. nesil rtx 2060 tam istediğiniz fakat oyun için alıyosanız asla tavsiye etmem yaklaşık 9k toplama pc ile aynı perfonması alırsınız ama laptoplada işiniz oluyorsa 4k lık laptop ayarlayabilirim
İllaha laptop diyosan ayrı :)

Anladım. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim yanlış hatırlıyorumdur o zaman.

" Görsel silinmiştir "

Cyberpunk'u 1.5 saat boyunca oynadım, işlemci ve ekran kartı 80'i görmedi bile, üstelik cooler Boost bile Full RPM'de değildi. Benimki 2019 model a3dd bir de. Alpha serisi iyidir hocam endişeniz olmasın.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 834476

Cyberpunk'u 1.5 saat boyunca oynadım, işlemci ve ekran kartı 80'i görmedi bile, üstelik cooler Boost bile Full RPM'de değildi. Benimki 2019 model a3dd bir de. Alpha serisi iyidir hocam endişeniz olmasın.
Gerçekten güzel değerler. Bu laptop alınır :D
Ayrı bir soğutma aracı kullanıyor musunuz yoksa bilgisayarın kendi soğutması mı ?

Gerçekten güzel değerler. Bu laptop alınır :D.
Ayrı bir soğutma aracı kullanıyor musunuz yoksa bilgisayarın kendi soğutması mı?

Kendi soğutması. Soğutucu kullanmıyorum. Alpha 17'yi @Radeon RX 5500M kullanıyor ve benim önerimle almıştı sağ olsun. Benimki RX 5500M olduğundan dolayı Alpha 17'ye göre daha düşük. RX 5600M FPS değerlerini @Radeon RX 5500M açıklayabilir.

13000-14000TL bütçede RTX 2060'dan bile geri kalan RX5600M ekran kartlı bir laptop yerine Fenix 10TN-144 | Game Garaj alınması daha mantıklı. 17 inç'n kritik olduğunu sanmıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kafa kafayalar. Hatta bazı oyunlarda RX 5600M daha fazla FPS veriyor. Ayrıca 7nm teknolojisi olduğundan dolayı RX 5600M daha serin çalışacaktır.

13000-14000TL bütçede RTX 2060'dan bile geri kalan RX5600M ekran kartlı bir laptop yerine Fenix 10TN-144 | Game Garaj alınması daha mantıklı. 17 inç'in kritik olduğunu sanmıyorum.

2060'tan geri kalmıyor denk sonuçlar veriyor. Hatta yeryer geçmekte. Yapılan testler Dell G5 SE modelinde yapıldı. Çok ısınıyor, CPU da GPU da throttle yapıyor performans düşüyor. Alpha modellerinde böyle bir durum yok. Tam performans veriyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kafa kafayalar. Hatta bazı oyunlarda RX 5600M daha fazla FPS veriyor. Ayrıca 7nm teknolojisi olduğundan dolayı RX 5600M daha serin çalışacaktır.
Evet biraz yakınlar ama ben bu videoya bakarak yorum yaptım. Videoya göre (videodaki laptopların kalan özellikleri aynı) RX5600M sadece COD'da önde, bazı oyunlarda RTX 2060'ın farkı açtığı da oluyor. Ayrıca Fenix'de 2070 var. Donanımsal fark daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı