13.000-14.000 TL Laptop tavsiyesi

Buyrun hocam, benimde GS serisi ve durum bu. 4 sene oldu alalı, oyun çok oynarım ayrıca senede bir temizlik ve macun yenilemesi yaptırıyorum MSI teknik servisine. Oyunlarda genelde maksimum gücünü kullandırtmamaya çalışırım bir sıkıntı olmasın diye, GTX960M var bende de. Benim laptopda 2 fan var ve hiç bir ısınma sorunu yaşamadım. Sizinkinde 3 fan var ayrıca gücüne göre daha az enerji harcayan bir işlemciniz var. Isınma olursa eğer bu bir sorun demektir. Şuan dediğim gibi bir problem yok gibi duruyor, oyunlarda stres altında da sonuç atarsanız daha iyi yorum yapabiliriz.

Eki Görüntüle 552805
Dragon centerin son sürümünün ekran görüntüsünü atabilir misiniz gerekli güncellemeleri yapıyorum
Laptop geçen senenin modeli olduğu için bir ton güncelleme var şu an Dragon Center'i güncellemeyle uğraşıyorum sonra detaylıca bilgiler vermeye çalışacağım.

Son düzenleme:
Dragon centerin son sürümünün ekran görüntüsünü atabilir misiniz gerekli güncellemeleri yapıyorum
Laptop geçen senenin modeli olduğu için bir ton güncelleme var şu an Dragon Center'i güncellemeyle uğraşıyorum sonra detaylıca bilgiler vermeye çalışacağım.
Maalesef benim model için dragon center uygulaması yok. Bu arada BIOS ve Firmware güncellemeleri, yine buna ek olarak driver güncellemelerinide yapın. Tekrar sonuca bakalım.

Güncellemelerin coğu bitti şu anda yüksüz şekilde 50 derece CPU, 40 derece ekran kartı. PUBG'de yüksek ayarlarda Dragon Center'a göre %55 civarında kullanıp 93-94 derecelerde seyir ederken ekran kartı %75-85 kullanılıp henüz 74 dereceyi geçmedi ortalama FPS değerleri de 90-110 arası oyun içerisinde.
Masaüstünde Google chromde dolaşırken CPU sıcaklığı 35-40 bandında artık SteelSeries güncellenmesi çok düşürdü CPU'yu o yoruyormuş sanırım daha BIOS ve Firmware güncellemerine bakmadım biraz araştırmam lazım çünkü hiç yapmadım. Bir de bu laptopta 3 fan var fakat 3. fan calısmıyor gibi Dragon Center'da baktığım zaman da 1. ve 2. fanlar 4-5K RPM çevirirken 3. fan 0 RPM'de gösteriyor sebebini bilen var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı