13.000-15.000 TL arası sistem tavsiyesi

bluesalternative

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam monitör hariç 13-15 bin TL arasında sistem toplamak istiyorum. Bu işlerden fazla anlamadığım için size sormak istedim sizce bu sistem nasıldır? 13 bin TL için güzel gibi geldi bana monitör klavye ve mouse da ekleyeceğim için, 19-20 bin TL'ye bu işin içinden çıkmak istiyorum. RTX3060'lı laptoplar 25 bin olunca ve oyun olarak Assetto Corsa ve Forza 5 türünde oyunlar oynamak istediğim için, işimi görür gibi geliyor siz ne diyorsunuz? Her türlü önerilerinize açığım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-02 170207.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-02 170207.png
    214,7 KB · Görüntüleme: 30
Dostlar selam monitör hariç 13-15 bin TL arasında sistem toplamak istiyorum. Bu işlerden fazla anlamadığım için size sormak istedim sizce bu sistem nasıldır? 13 bin TL için güzel gibi geldi bana monitör klavye ve mouse da ekleyeceğim için, 19-20 bin TL'ye bu işin içinden çıkmak istiyorum. RTX3060'lı laptoplar 25 bin olunca ve oyun olarak Assetto Corsa ve Forza 5 türünde oyunlar oynamak istediğim için, işimi görür gibi geliyor siz ne diyorsunuz? Her türlü önerilerinize açığım.
İlginç bir şekilde sistem bayağı ucuz. Bir tek kasası kötü ama içinde fsp psu var. Anakartı da pek iyi değil ama sorun olmaz. Şimdi 2 ayrı özelleştirme fikri var.

Kasayı rampage sailor seçersin + 150tl vererek. Kasan mesh olur daha soğuk olur kasanın içi. İşlemciyi de ryzen 5 5600 yaparsın toplam 15.200tl oluyor. Birkaç ay içinde hava soğutucu alman gerekebilir. 900 liraya güzel model var.

Diğer seçenek de Kasayı deepcool yaparsın ve daha kaliteli bir kasan olur. Ama o zaman da işlemciyi yükseltemezsin. Hem işlemciyi r5 5600 yapıp hem de kasayı deepcool seçersen 16k oluyor. Yine birkaç ay içinde hava soğutucu alman gerekebilir.
Bütçen 16k olursa dediğim özelleştirmeyi yapabilirsin. 16k olmazsa kasayı rampage sailor seçip r5 5600 seç.

Dostum PC iyi gibi sana tavsiyem kasayı DeepCool yap. Bir de SE 214 XT taktırt.

İlginç bir şekilde sistem bayağı ucuz. Bir tek kasası kötü ama içinde FSP PSU var. Anakartı da pek iyi değil ama sorun olmaz. Şimdi 2 ayrı özelleştirme fikri var.

Kasayı Rampage sailor seçersin + 150TL vererek. Kasan mesh olur daha soğuk olur kasanın içi. İşlemciyi de Ryzen 5 5600 yaparsın toplam 15.200TL oluyor. Birkaç ay içinde hava soğutucu alman gerekebilir. 900 liraya güzel model var.

Diğer seçenek de kasayı DeepCool yaparsın ve daha kaliteli bir kasan olur. Ama o zaman da işlemciyi yükseltemezsin. Hem işlemciyi R5 5600 yapıp hem de kasayı DeepCool seçersen 16k oluyor. Yine birkaç ay içinde hava soğutucu alman gerekebilir.
Bütçen 16k olursa dediğim özelleştirmeyi yapabilirsin. 16k olmazsa kasayı Rampage sailor seçip R5 5600 seç.

Yanıtladığın için teşekkür ederim dediğin özelleştirmeleri yaparım ama klavye ve monitör de eklenince 20 bini çok rahat aşıyor F/P olarak güzel monitör ve klavye de önerebilir misiniz?

Bir de TAA'nın hazırladığı bu sisteme. bakabilir misiniz? Şu an stokta gözüküyor.

Yanıtladığın için teşekkür ederim dediğin özelleştirmeleri yaparım ama klavye ve monitör de eklenince 20 bini çok rahat aşıyor F/P olarak güzel monitör ve klavye de önerebilir misiniz?

Bir de TAA'nın hazırladığı bu sisteme. bakabilir misiniz? Şu an stokta gözüküyor.
6650 daha iyi hocam. Bütçeyi bir şekilde çıkartıp alın.

Monitör olarak bunu alın.

Geri
Yukarı