13.000 sistem toplama

400TL fazla oldu ama sorun olmaz umarım.
Sadece NVIDIA olması çok kötü oldu RX590(GTX 1660 Super gücünde)lı kasa, monitör falan dahil 13bin TL.
Sadece tek bir marka kullanmak kadar kötü bir şey yok ama insan bir kez alıştığında bırakamıyor mesela bende PS3 aldığım günden beri Xbox konsollara bakamıyorum. Ülke ekonomisinde Xbox ne kadar daha iyi olsa da PS'yi tercih ediyorum bu kötü bir alışkanlık ama bırakamıyor insan.
Bütçeyi 14 bine zorlarsak rtx 3060-3070 alabilme imkanımız var mı ?

Bütçeyi 14 bine zorlarsak RTX 3060-3070 alabilme imkanımız var mı?

RTX 3060 kendi başına 9K-15k arasında satılıyor ama hazır sistem olarak olabilir biraz bakmam lazım.
RAM'i 16 GB yapıp bir de HDD alırsanız çok güzel olur ama arkadaşınızın monitörü vardır umarım.

RTX 3060 kendi başına 9K-15k arasında satılıyor ama hazır sistem olarak olabilir biraz bakmam lazım.
RAM'i 16 GB yapıp bir de HDD alırsanız çok güzel olur ama arkadaşınızın monitörü vardır umarım.
AMD almaya ikna oldu.
Bu sistemi Ryzen 7 yapmak daha karlı olurmu sizce ?

AMD almaya ikna oldu.

Bu sistemi Ryzen 7 yapmak daha karlı olur mu sizce?

Bence yapmayın Ryzen 5 5600X daha yeni mimari olduğu için daha iyi bile sayılabilir sadece anakartı Low-end olduğu için tercihe bağlı olarak değiştirebilir bir de SSD'yi ortada olan yaparsa daha iyi olur. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Bir de bence bu ikna olma meselesi 10dk da olacak değil internetten test videolarını izlesin kriteri neyse onu alsın ama bu RX 6700XT testlerde RTX 3060'ın 60 küsur FPS verdiği oyunda 75 hatta bazı yerlerde 80 küsurlere çıkabiliyor.

Bir de bence bu ikna olma meselesi 10dk da olacak değil internetten test videolarını izlesin kriteri neyse onu alsın ama bu RX 6700XT testlerde RTX 3060'ın 60 küsur FPS verdiği oyunda 75 hatta bazı yerlerde 80 küsurlere çıkabiliyor.
Konuştum anlattım. Anakartı değiştirelim o zaman 14 bin bütçe var low-end olmasın.

Bu arada eğer RTX 3060 alacaksanız monitörünüzün 2K olması önemli. 1080p ayarlarda darboğaz yaşayabilirsiniz. Tabii bu R5 3600 işlemci ile geçerli.

Bu ikiliden bahsediyorum.

400TL fazla oldu ama sorun olmaz umarım.
Sadece NVIDIA olması çok kötü oldu RX590(GTX 1660 Super gücünde)lı kasa, monitör falan dahil 13bin TL.
Sadece tek bir marka kullanmak kadar kötü bir şey yok ama insan bir kez alıştığında bırakamıyor mesela bende PS3 aldığım günden beri Xbox konsollara bakamıyorum. Ülke ekonomisinde Xbox ne kadar daha iyi olsa da PS'yi tercih ediyorum bu kötü bir alışkanlık ama bırakamıyor insan.

Bu fiyata bu ekran kartı yakışmamış :(

Yeni konular

Geri
Yukarı