13.000 TL 144 Hz ve RTX GPU'lu gaming laptop önerisi

Beyler MSI Alpha 17 almak üzereyken son anda güvendiğim bir mühendis abime danıştım bana bu laptopu attı Monster almam diyen ben bu öneri sonucunda kafam karıştı özellikleri güzel fakat işlemcisi yetersiz geldi bana sizce ne yapmalıyım? Bu ikisi arasında Monster'a çok güvenemiyorum açıkçası.

hocam güncel fiyatları pek takip etmediniz sanırım o özellikler o fiyata imkanı yok mosnter casper gibi uygun fiyatlı pcler bile o fıyata zor olur belki olmaz msi o pc 20 k cıvarı olur benzer özelliklere bakarak karşılaşırma yapabilirsiniz.
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu anlamıyorum. Arkadaşım ürünün fiyatı 1429 dolar. Vergisiyle beraber yaklaşık 1850 dolar yapıyor. 1850 dolar 13791TL'ye eşit. Hala neyi tartışıyorsunuz?

Hocam güncel fiyatları pek takip etmediniz sanırım o özellikler o fiyata imkanı yok mosnter Casper gibi uygun fiyatlı PC'ler bile o fıyata zor olur belki olmaz MSI o PC 20 k cıvarı olur benzer özelliklere bakarak karşılaşırma yapabilirsiniz.

Türkiye'de her şey gereksiz pahalı. Yurtdışında Lenovo'nun Legion 5 bilgisayarı 1000 dolar altı best olarak satılırken Türkiye'de 11-12 bin civarında satılıyor(2 gün önce stokta idi 11.200 olarak).

Beyler MSI Alpha 17 almak üzereyken son anda güvendiğim bir mühendis abime danıştım bana bu laptopu attı Monster almam diyen ben bu öneri sonucunda kafam karıştı özellikleri güzel fakat işlemcisi yetersiz geldi bana sizce ne yapmalıyım? Bu ikisi arasında Monster'a çok güvenemiyorum açıkçası.
T7 19.7den alpha 17ye geçen bir hocamın yorumu:
19.7 performans olarak çok iyiydi lakin işlemci Gta5 gibi oyunlarda bile rahatlıkla 95 dereceleri görüyordu, stress testinde ise bir iki dakikada bile (kuru masa üzerinde standsız) 100 dereceye vurunca sıcaklık yüzünden uzun ömürlü olmayacağı kanısına vardım. Tamam stres test belki günlük koşulları göstermez ama yine de maksimum sıcaklığa dayanaması gerekli. Üstelik sıvı termal macun olmasına rağmen. İnternette bazıları 80 dereceyi geçmiyor falan yazmıştı ancak o kullanıcıların bilinçli testler yapmadığını ve anlık kontrol merkezindeki veriler üzerinden konuştuklarını düşünüyorum.
Ayrıca sağ fandan tiz bir ses geliyordu ve devir arttıkça artıyordu, sol fanda ise tok bir üfleme sesi vardı, bence ikisi de böyle olmalı. Klavye altından ara ara cızırtı duymam (sanırım cw) ve fan devri azalırken de dalgalanarak azalması sebebiyle içime sinmedi ve iade etmeye karar verdim. Böyle olunca kasa ve genel kalitesi yüksek olsun, ekran kartı bir tık düşük olsa da olur düşüncesiyle Msi Alpha serisine odaklandım.
Gerisini siz düşünün hocam.

o fi
Ürünün stoğu bitti. 1429 dolara önerdim forumda.
söylediğiniz fiyata 2060 lı bile kabulumdür güncel sitelerden bakıp stogu olan bi fiyat atarsanız almak isterim zira benim baktıgım sitelerde 2060 lı 16 k civarı . ne yazik ki dolar kuru cevrimi ile fiyatlar cıkmıyor site komisyonları aşırı vergiler uzaktan eğitim gibi pc ye olan ihtiyacın artması satıcı karları ekleyince emin olun o fiyatlara geliyor bin dolarlık apple bizde 15 bin den başlaması gibi ama dediğim gibi haklı olabilirsiniz stogu olan bir ürün atarsanız almak isterim o fiyata

o fi

söylediğiniz fiyata 2060 lı bile kabulumdür güncel sitelerden bakıp stogu olan bi fiyat atarsanız almak isterim zira benim baktıgım sitelerde 2060 lı 16 k civarı . ne yazik ki dolar kuru cevrimi ile fiyatlar cıkmıyor site komisyonları aşırı vergiler uzaktan eğitim gibi pc ye olan ihtiyacın artması satıcı karları ekleyince emin olun o fiyatlara geliyor bin dolarlık apple bizde 15 bin den başlaması gibi ama dediğim gibi haklı olabilirsiniz stogu olan bir ürün atarsanız almak isterim o fiyata

Dostum anlamadın sanırım beni, Türkiye'den önermiyorum zaten, önerdiklerimin hepsi Amazondan.
MSI GL65 Leopard
ROG Zephyrus G15
ASUS - ROG Zephyrus G14

Geri
Yukarı