13.000 TL hazır sistem önerisi

OFFFFFFFFF

Decapat
Arkadaşlar 10-13 bin TL bütçem var. Oyunlarda yüksek FPS görüntü kalitesi yüksek bir bilgisayar almak istiyorum. Aklımda marka bir PC almak var (MSI, Asus). Monitör ile birlikte bana önerebileceğiniz bir sistem var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar 10-13 bin TL bütçem var. Oyunlarda yüksek FPS görüntü kalitesi yüksek bir bilgisayar almak istiyorum. Aklımda marka bir PC almak var (MSI, Asus). Monitör ile birlikte bana önerebileceğiniz bir sistem var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
MASTER-AA/R7 2700X/ASUS DUAL RTX2070 O8G/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
MSI 27" OPTIX MPG27C 144HZ 1MS HDMI DP FHD Siyah Curved Gaming Monitör | ITOPYA
böyle bakabilirsiniz.

Marka sistemler pahalı oluyor...

Tek bir siteden alışveriş mi yoksa farklı sitelerden toplayıp montajını yapabilir misin?
Hazır sistem istiyor sanırım ben öyle görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Marka sistemlerde anakartı en düşük seçip saçma sapan şeylere abanıyorlar. Bence hiç bilmiyorsan İtopya'da falan toplatabilirsin 20-30 lira sanırım.

Marka sistem yerine İtopya'dan toplayıp onlara toplatabilirsin eline yine marka sistem gibi hazır kasa gelir. Özellikleri de çok daha iyi olur. Fiyatta marka şişirmesi olmaz.

Marka sistemler pahalı oluyor...

Tek bir siteden alışveriş mi yoksa farklı sitelerden toplayıp montajını yapabilir misin?
Hocam tek bir site ve güvenilir olursa daha iyi olur. İtopya gibi sitelerde ne bileyim şikayet var da olumsuz düşünceler mevcut o yüzden daha çok tanınmış siteler olursa daha iyi olur aslında. Montaj konusunda fazla bir bilgiye sahip değilim, bir de şimdi kendimiz toplayıp bir sıkıntı çıkarsa diye de bir endişem var açıkcası.
Hazır sistem istiyor sanırım ben öyle görüyorum.
Evet hocam.
Marka sistem yerine İtopya'dan toplayıp onlara toplatabilirsin eline yine marka sistem gibi hazır kasa gelir. Özellikleri de çok daha iyi olur. Fiyatta marka şişirmesi olmaz.
Hocam şimdi o sitelere karşı bende bir güvensizlik var, bilmiyorum sonradan pişman olursam diye düşünüyorum.

Herhangi bir marka gösteremez kimse şikayet almamış. Veya bir satıcı. İlla ki vardır birinin şikayeti. Hazır sistemlere bu kadar fazladan para vermek gereksiz. Toplayacağın sistemi kafanda çöz. Ondan sonra tek tek topla parçaları en uyguna. Herhangi bir bilgisayarcıya git en fazla alacağı 50 TL montajını yapar sana. Parçayı aldıktan sonra zaten senin site ile ilgili pek bir bağın kalmıyor parça arıza verdiyse direk garantisine gönder. Araya satıcıyı koymak sadece işlemleri uzatıyor.

Herhangi bir marka gösteremez kimse şikayet almamış. Veya bir satıcı. İlla ki vardır birinin şikayeti. Hazır sistemlere bu kadar fazladan para vermek gereksiz. Toplayacağın sistemi kafanda çöz. Ondan sonra tek tek topla parçaları en uyguna. Herhangi bir bilgisayarcıya git en fazla alacağı 50 TL montajını yapar sana. Parçayı aldıktan sonra zaten senin site ile ilgili pek bir bağın kalmıyor parça arıza verdiyse direk garantisine gönder. Araya satıcıyı koymak sadece işlemleri uzatıyor.
Hocam şimdi toplama bilgisayarda bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağım hakkında bir fikrim yok, o yüzden hazır sistem almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi toplamak daha avantajlı ama işte kaygı var bir sıkıntı çıkar diye.

Hocam şimdi toplama bilgisayarda bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağım hakkında bir fikrim yok, o yüzden hazır sistem almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi toplamak daha avantajlı ama işte kaygı var bir sıkıntı çıkar diye.
Sıkıntı derken parçaların birbiri ile uyumsuzluğundan mı sıkıntın. Öyleyse burada toplayacağın sistemi yazarsın yardımcı olur herkes birbirleriyle uyumu hakkında parçaların. Ona göre satın alırsın. Çok zor bir olay değil gözünüzde bu kadar büyütmeyin. Kendiniz bile yaparsınız kimseye götürmeye gerek yok. Her türlü kaynak mevcut montaj hakkında internette.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı