13.000 TL'ye Oyun Dizüstü Bilgisayarı Önerisi

Bütçe
13000 TL
Bugün elime ulaşıyor bu laptop. Ben de satın aldım. Tek kanalsa da dual yapabilirim ileride 16-16 olur. RTX ise Max-Q evet. Ama 2060’tan 4-5 FPS de olsa üzerinde olacağı kesin.
ASUS önerilerini değerlendirirken laptopta kamera olmadığını da düşün. Online toplantı gibi işlerin varsa ayrıca kamera alman ve taşıman gerekecek. 😊 Kimse bunu da yazmıyor.
1 TB SSD de oldukça iyi. Vaktiniz varsa bekleyin 2-3 gün içinde inceleme yapacağım. Ama indirim süresi kaçar mı onu bilemiyorum.

5600M 5500M ekran kartlı laptop alınmalı mıdır bilmiyorum. Benchmark skorlarına kendiniz bakın, 19.7 2070 Refresh, 3060 Mobile daha iyi.

Hocam 3060 80W 2070 115W'tan daha güçlü gözüküyor?
Radeon niye alınmasın candır can:D

SSD termal borulara yakın olmasın çünkü fazla ısı yüzünden SSD etkileniyor. Mümkünse batarya fanların arasında olmasın çünkü ağırlık dengesi kötü olur ve iki elle açmak zorunda kalıraınız. Ağırlık dengesi iyi olan laptopların ekranı rahat açılır ve menteşe problemi az olur. Kasa parça bileşen sayısı az olması iyidir. Bir detay daha vereyim, vakti gelince termal macun değişmek gerektiğinde termal bakır boruların fanlardan ayrı çıkabilmesi iyidir çünkü ekstra fan kablosu vesaire uğraştırmaz (Lenovo Legion gibi).

Geri
Yukarı