13.000TL Laptop önerisi

Forumda bir Monster'a karşı ön yargı var. İlk olarak arkadaşım Abra serisinden bir bilgisayar aldı 4 aydır sıkıntısız kullanıyor. Ben 2 hafta önce 20.1 alimunyum kasalı Tulpar aldım ve fiyatının hakkını kesinlikle veriyor. Aldım birkaç oyun yükledim hepsi Ultra'da akıcı bir şekilde oynuyor. Donanımsal olarak kaliteli zaten. Kozmetik olarak şöyle söyleyeyim eski laptopumda harici klavye kullanıyordum buna da takarım diye düşündüm ama kendi klavyesi çok rahat harici klavye takmadım. Kendi touchpadide aynı şekilde moustean çok onu kullanıyorum. Ekran ve kasa çok ince çok kolay taşınıyor ve zarif görünüyor, menteşeleri sağlam ama PC çok ince olduğu için dikkatli açman dikkat etmezsen uzun süre sonunda zarar verebilirsin. Soğutmasına gelirsek dizimin üstünde kullandığım zaman bacaklarım üşüyor :)
Sadece oyun için alacaksanız Monster'ın iyileştirilmiş kasalarına bakabilirsiniz, benim amacım en son çıkan oyunlarda en yüksek FPS'leri almak değil, boş zamanlarda 1-2 saat takılmak o yüzden buna ağırlık verdim. Kullanırken keyif alacağım bir bilgisayar seçmek istedim çünkü bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve zamanımın büyük bir kısmı bu bilgisayarda geçecek :)
Bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim aynı zamanda siber güvenlik uzmanı ve yazılımcı olarak çalışıyorum. Monster kullanıyorum arkada zibilyon tane sekme açık arkada 4 5 tane sanal makina açık 2060 + i7 nin gücüyle de akıllara zarar brute force gibi işlem hacmi yüksek işlemleri yapıyorum daha bilgisayarın kastığını görmedim. Sıkılıncada 144hz ekranın güzelliğiyle oyuna girip takılıyorum. İşin güzelliği bahsettiğim uygulamalar açıkken oyuna girsem bile bilgisayarda tık yok cidden çok iyi oluyor arkada açtığım dökümanları kaynakları işlemleri kapatmak zorunda kalmıyorum oyun oynayacağım zaman Düşünmeden öneririm sana bilgisayarı.

Son düzenleme:

Sinerjiden aldım Alpha 17'yi :) bu olmasaydı bunlardan birini (yüksek ihtimalle asus'u) alacaktım:

Hayırlı olsun güle güle kullanın:)
Driver konusu Windows kurulumdur bir yardıma ihtiyacınız olursa etiketlemeniz yeter hocam. Tekrar hayırlı olsun:)

Not: Radeon WHQL driver indirin hocam, diğerleri bazı Alpha'larda sorun çıkarabiliyor. Ben yaşamadım şahsen Alpha 17'mde.

Forumda bir Monster'a karşı ön yargı var. İlk olarak arkadaşım Abra serisinden bir bilgisayar aldı 4 aydır sıkıntısız kullanıyor. Ben 2 hafta önce 20.1 alimunyum kasalı Tulpar aldım ve fiyatının hakkını kesinlikle veriyor. Aldım birkaç oyun yükledim hepsi Ultra'da akıcı bir şekilde oynuyor. Donanımsal olarak kaliteli zaten. Kozmetik olarak şöyle söyleyeyim eski laptopumda harici klavye kullanıyordum buna da takarım diye düşündüm ama kendi klavyesi çok rahat harici klavye takmadım. Kendi touchpadide aynı şekilde moustean çok onu kullanıyorum. Ekran ve kasa çok ince çok kolay taşınıyor ve zarif görünüyor, menteşeleri sağlam ama PC çok ince olduğu için dikkatli açman dikkat etmezsen uzun süre sonunda zarar verebilirsin. Soğutmasına gelirsek dizimin üstünde kullandığım zaman bacaklarım üşüyor :)

Bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim aynı zamanda siber güvenlik uzmanı ve yazılımcı olarak çalışıyorum. Monster kullanıyorum arkada zibilyon tane sekme açık arkada 4 5 tane sanal makina açık 2060 + i7 nin gücüyle de akıllara zarar brute force gibi işlem hacmi yüksek işlemleri yapıyorum daha bilgisayarın kastığını görmedim. Sıkılıncada 144hz ekranın güzelliğiyle oyuna girip takılıyorum. İşin güzelliği bahsettiğim uygulamalar açıkken oyuna girsem bile bilgisayarda tık yok cidden çok iyi oluyor arkada açtığım dökümanları kaynakları işlemleri kapatmak zorunda kalmıyorum oyun oynayacağım zaman Düşünmeden öneririm sana bilgisayarı.
Benim de çevremde monster kullanmayan arkadaşım yok neredeyse, herkeste monster var, hepsi de memnun :) Fakat ben dediğim gibi msi'ın tasarımını, ses sitemini, soğutma sistemini falan çok seviyorum. Ben msi tercih ettim, sizin sıkıntı yaşamamanıza da sevindim :) Güle güle kullanın...
Hayırlı olsun güle güle kullanın:)
Driver konusu Windows kurulumdur bir yardıma ihtiyacınız olursa etiketlemeniz yeter hocam. Tekrar hayırlı olsun:)

Not: Radeon WHQL driver indirin hocam, diğerleri bazı Alpha'larda sorun çıkarabiliyor. Ben yaşamadım şahsen Alpha 17'mde.
[email protected] adresine mail atabilir misiniz? Bilgisayar hakkında birkaç soru sormak istiyordum da, eğer mümkünse :)

Benim de çevremde Monster kullanmayan arkadaşım yok neredeyse, herkeste Monster var, hepsi de memnun :) fakat ben dediğim gibi MSI'ın tasarımını, ses sitemini, soğutma sistemini falan çok seviyorum. Ben MSI tercih ettim, sizin sıkıntı yaşamamanıza da sevindim :) güle güle kullanın...

[email protected] adresine mail atabilir misiniz? Bilgisayar hakkında birkaç soru sormak istiyordum da, eğer mümkünse :)

Maalesef üzgünüm hocam:(
buradan cevaplayabilirim isterseniz.

Bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim aynı zamanda siber güvenlik uzmanı ve yazılımcı olarak çalışıyorum. Monster kullanıyorum arkada zibilyon tane sekme açık arkada 4 5 tane sanal makine açık 2060 + i7'nin gücüyle de akıllara zarar brute Force gibi işlem hacmi yüksek işlemleri yapıyorum daha bilgisayarın kastığını görmedim. Sıkılınca da 144Hz ekranın güzelliğiyle oyuna girip takılıyorum. İşin güzelliği bahsettiğim uygulamalar açıkken oyuna girsem bile bilgisayarda tık yok cidden çok iyi oluyor arkada açtığım dokümanları kaynakları işlemleri kapatmak zorunda kalmıyorum oyun oynayacağım zaman Düşünmeden öneririm sana bilgisayarı.

Dostum Monster nasıl? İnternette gezmek için kaç saate şarj biter.
buradan cevaplayabilirim istersendos.

Dostum bayağıdır senin yazılarını gördüm bu forumda merak ediyorum fikrini. Sence MSI nasıl şu 14K TL'lik olanlar yani. Çok kasa çatlıyor falan sıkıntılı PC diye okudum ama bilmiyorum sence 4-5 sene kullanım içi uyugun mu bu MSI? Bir de Amazon'dan getirtmek istiyorum ama Amazon kendisi satmıyor başka biri satıyor acaba onlardan alsam vergi koyarmı ekstradan gümrükte yani. Bir de sen olsan şu an 15K TL olsa sende hangi PC alırdın. ( Laptop)

Peki, buradan sorayım :)
Klavye hissiyatından memnun musunuz, yazı yazarken nasıl hissettiriyor? Bir de ben MSI sitesinden kontrol ettiğimde 2 farklı model gördüm. Biri steelseries'in ürettiği per-key RGB klavye, diğeri normal sabit kırmızı aydınlatma. Benim aldığım yerde RGB olarak gözüküyor, eğer öyle gelmezse direkt iade ederim :)

klavye hissiyatından memnun musunuz, yazı yazarken nasıl hissettiriyor? Bir de ben MSI sitesinden kontrol ettiğimde 2 farklı model gördüm. Biri SteelSeries'in ürettiği per-key RGB klavye, diğeri normal sabit kırmızı aydınlatma. Benim aldığım yerde RGB olarak gözüküyor, eğer öyle gelmezse direkt iade ederim :)

Ben Lenovo'nun true Strike dediği klavye ile karşılaştırma fırsatı buldum. Bu klavyenin basış hissiyatı çok daha iyiydi ondan. O açıdan çok memnun kaldım. Kodu A4DEK-025xtr değil mi? K harfi varsa perkey RGB olan modeldir. Klavyede çok fazla efekt var. Kendinizde yaratabiliyorsunuz. Ben ilk hafta kendimi kaybettim orada:D.

Dostum Monster nasıl? İnternette gezmek için kaç saate şarj biter.

Aslında ilk başlarda 1 saatte bitiyordu. Sonradan işlemcinin sürekli 4GHz'de çalıştığını gördüm. Undervolt yapanlar vesaire olmuş ama hiç girmedim onlara ben direk Windows'un güç ayarlarından ayarları yaptım. İşlemci 2.5GHz seviyerline geldi. Geçen gece video izlerken 2.5 saat civarı gitti şarjı.
BIOS'tan RTX'i iptal edip Intel ekran kartına alıp undervoltta yaparsan 4 saat civarı gider sanırım. Benim için pil çok önemli olsaydı tercih etmezdim ama.
Klavye hissiyatından memnun musunuz, yazı yazarken nasıl hissettiriyor? Bir de ben MSI sitesinden kontrol ettiğimde 2 farklı model gördüm. Biri steelseries'in ürettiği per-key RGB klavye, diğeri normal sabit kırmızı aydınlatma. Benim aldığım yerde RGB olarak gözüküyor, eğer öyle gelmezse direkt iade ederim :)
Hayırlı olsun hocam bu arada.

Bende bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim aynı zamanda siber güvenlik uzmanı ve yazılımcı olarak çalışıyorum. Monster kullanıyorum arkada zibilyon tane sekme açık arkada 4 5 tane sanal makine açık 2060 + i7'nin gücüyle de akıllara zarar brute Force gibi işlem hacmi yüksek işlemleri yapıyorum daha bilgisayarın kastığını görmedim. Sıkılınca da 144Hz ekranın güzelliğiyle oyuna girip takılıyorum. İşin güzelliği bahsettiğim uygulamalar açıkken oyuna girsem bile bilgisayarda tık yok cidden çok iyi oluyor arkada açtığım dokümanları kaynakları işlemleri kapatmak zorunda kalmıyorum oyun oynayacağım zaman düşünmeden öneririm sana bilgisayarı.

4 ay da bir şey olmaz önemli olan uzun vade.

Yeni konular

Geri
Yukarı