13.5 Dolar ile fiyatlar ne zaman düşer?

Bence bu işlerden hiç anlamıyorsun. 1 gecede böyle bir şey olamaz. Doğal değil.
Büyük miktar gerek bunun için. Anlayamıyor musun? Ülkenin kamu varlıkları satılırken sesiniz çıkmaz. Gelmiş TL'ye sahip çıkmak için davul zurna çalıp oynuyorsunuz. Pandeminin en vahim günlerinde bile bu kadar yükselmedi dolar? Şimdi ne oldu da bir ayda bu kadar yükseldi?
Bu tezgâhı kuranlar, doları yükseltip bir gecede sattılar kendi halkını soydular. Devlet gözetiminde soygun. Elebaşı da belli zaten.
Dolar kaç olursa olsun umurumuzda değil, ''ekmeği dolarla mı aliyyk'' diyenler hangi akla hizmet ediyorlarsa artık; 4 tl düşünce davul çalmaya başladılar. Tezgahın senaryonun apaçık olduğu bir oyun.
Ha şöyle, ne kadar tutabileceksin diye bekliyordum. Dur bende seni genelliyim almış ol hakettiğini. Bir kesim var, hor gördüğü diğer kesimi bulsamda kussam içimdeki pisliği diye aranan. Sırf o halini gördüğüm için sana cevap yazdım. Bu ayrımcı zihniyetle hiçbir yere varamazsın/varamazsınız. En ufak bir siyasi yaklaşım sergilemedim çık yukarıdaki mesajlarımı oku. Siz konuşmak istemiyorsunuz kin kusmak istiyorsunuz. Klozetin kapağını kaldır oraya kus kinini o seni dinler.
Bıktırdınız basma kalıp siyasetinizden.
Önce bir konuyu konuşmasını bil. Olmaz ve olmamalı arasındaki farkı kavra. Saçılan salyalarından da arınırsan konuşulabilir hale gelmiş olursun.
Muhalefet bu ayrımcı, ötekileştirici yaklaşımı yüzünden 20 yılda bir arpa boyu yol alamadı üstüne bir nesle bulaştırdı sen gibilerle dolu her yer. Şimdi ne oldu muhalefet bıraktı ayrımcı yaklaşımını en azından öyleymiş gibi davranıyor ve bu sayede yol almaya başladı. Kim bu halkın tamamını benimserse o başarılı olacak.

Son düzenleme:
O kadar kendinden ve desteklediğin partiden bihaber yazmışsın ki mesajını gülmekten bayılır insan. Ötekileştirmenin kralını yapıp iktidara gelenler mi ötekileştirmiyor bizi? %50'yi evinde zor tutuyorum diyen senin dedendi tabii.
Ben gayet normal konuşuyorum. Gerçekleri yazıyorum. Ben hayali bir cümle kurmuyorum. Ama gerçekler sizi her daim rahatsız ediyor. Daha neler var neler? Gerçi anlatsak inanmazsınız. Gözler ve algılar kapalı. Çıkart telefonunu göster kafası işte. Anlaşamadığımız konu siz hırsızlığı halay çekerek karşılıyorsunuz, biz ise halka anlatmaya çalışıyoruz.

Bence bu işlerden hiç anlamıyorsun. 1 gecede böyle bir şey olamaz. Doğal değil.
Büyük miktar gerek bunun için. Anlayamıyor musun? Ülkenin kamu varlıkları satılırken sesiniz çıkmaz. Gelmiş TL'ye sahip çıkmak için davul zurna çalıp oynuyorsunuz. Pandeminin en vahim günlerinde bile bu kadar yükselmedi dolar? Şimdi ne oldu da bir ayda bu kadar yükseldi?
Bu tezgâhı kuranlar, doları yükseltip bir gecede sattılar kendi halkını soydular. Devlet gözetiminde soygun. Elebaşı da belli zaten.
Dolar kaç olursa olsun umurumuzda değil, ''ekmeği dolarla mı aliyyk'' diyenler hangi akla hizmet ediyorlarsa artık; 4 tl düşünce davul çalmaya başladılar. Tezgahın senaryonun apaçık olduğu bir oyun.
Ortada kasıt olduğu çok belli zaten. Gizli bir şey değil bu. Ancak faiz indirmek Doları şu durumda bir anda yukarı fırlatıyor ve Faiz indirmekte bir gece Doları 5 TL aşağı çekebiliyor. Ağızdan çıkan laf ile dolar bir anda 5 TL düşmedi ki. Faiz yükseltildiği için 5 TL düştü dolar.

O kadar kendinden ve desteklediğin partiden bihaber yazmışsın ki mesajını gülmekten bayılır insan. Ötekileştirmenin kralını yapıp iktidara gelenler mi ötekileştirmiyor bizi? %50'yi evinde zor tutuyorum diyen senin dedendi tabii.
Ben gayet normal konuşuyorum. Gerçekleri yazıyorum. Ben hayali bir cümle kurmuyorum. Ama gerçekler sizi her daim rahatsız ediyor. Daha neler var neler? Gerçi anlatsak inanmazsınız. Gözler ve algılar kapalı. Çıkart telefonunu göster kafası işte. Anlaşamadığımız konu siz hırsızlığı halay çekerek karşılıyorsunuz, biz ise halka anlatmaya çalışıyoruz.
O kadar yazılandan bu çıkarımı yapabiliyorsun çünkü kinini kusmak istiyorsun ama ben aradığın kişi değilim. Sadece seninle eğlenen biriyim. Hala benim bir partiyi desteklediğimi sanıyorsun, bu senin uydurman. Yukarı çıkıp mesajlarımı oku, siyasi tek bir kelime etmedim. Dolar almak kişinin kendi seçimi, hani 25 olacaktı beni kandırdınız diye ağlamanın bir anlamı yok dedim. Basma kalıp siyasetine devam etmek istersen et tabi buyur klavye senin.

O kadar yazılandan bu çıkarımı yapabiliyorsun çünkü kinini kusmak istiyorsun ama ben aradığın kişi değilim. Sadece seninle eğlenen biriyim. Hala benim bir partiyi desteklediğimi sanıyorsun, bu senin uydurman. Yukarı çıkıp mesajlarımı oku, siyasi tek bir kelime etmedim. Dolar almak kişinin kendi seçimi, hani 25 olacaktı beni kandırdınız diye ağlamanın bir anlamı yok dedim. Basma kalıp siyasetine devam etmek istersen et tabi buyur klavye senin.
Senin neyi desteklediğin belli değil ki. Benim kinli olduğumu da papağan gibi tekrarlama artık. Başından beri yazıyorum. Ben sadece gerçeği anlatıyorum. Bana ne senin partinden. Basma kalıp laflarla 25 yıldır iktidarda olanları görmüyorsun ama bize basma kalıp diyebiliyorsun. Çok iyi görüyor gözlerin gerçekten bravo sana.

Güzel kardeşim dolar bir gecede nasıl yükseldiyse yine aynı şekilde düşebilir. Neden kabul edilmiş bir fizik kanunuymuş gibi konuşuyorsun? Sürecin ne kadar belirsiz ilerlediğini canlı canlı gördük değil mi? Aylardır piyasaya güven verilmiyordu. Tam aksine belirsiz bir tablo çiziliyordu. Dolar 18 TL olana kadar buna tanık olduk. Buraya kadar ki süreçte şu an piyasaya güven verilirse tablo olumlu yönde etkilenir öngörüsü bir lise öğrencisinin bile yapabileceği bir öngörü.
Olmazlar olmuş gibi tavrınız. Türk lirası top mu ki yokuş aşağı yuvarlanırken bir anda yukarı doğru çıkamasın? Kişilerin ağzından çıkacak sözlere bağlı şeylerde kullandığınız yaklaşım şekli anlamsız.
Bu olmazlarla, bu bakış açısıyla yatırım yapmak gibi şeylerden uzak durmanızı öneriyorum.

Sadece Ziraat Bankası resmi olarak 1,7 milyar dolar sattı. Merkez bankası 7 milyar dolar sattı. Bular resmi veri daha fazlası elbet var. Bakalım daha neler olacak.

Daha 1 saat falan önce baktığımda 12TL civarındaydı. Bu oynama biraz daha azalırsa 2-3 hafta içinde neredeyse tüm ürünlere indirim gelir.
1640284816691.png

Senin neyi desteklediğin belli değil ki. Benim kinli olduğumu da papağan gibi tekrarlama artık. Başından beri yazıyorum. Ben sadece gerçeği anlatıyorum. Bana ne senin partinden. Basma kalıp laflarla 25 yıldır iktidarda olanları görmüyorsun ama bize basma kalıp diyebiliyorsun. Çok iyi görüyor gözlerin gerçekten bravo sana.
Görmediğimi nereden biliyorsun? Bunu göstermeye çalışıyorum işte. Nee dolar çıktığı gibi inebilir dedi seni akcı senii diye yardırmaya başlıyorsun. Bunu yapmayın kimseye faydası yok.
Sadece Ziraat Bankası resmi olarak 1,7 milyar dolar sattı. Merkez bankası 7 milyar dolar sattı. Bular resmi veri daha fazlası elbet var. Bakalım daha neler olacak.
Bakalım göreceğiz. O 7 Milyar Botaş'a satılmış olabilir.

Ben hiç de öyle yapmıyorum. Sana öyle geliyor sanırım.
..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı