13.500₺ Sistem önerisi

Muiestyfa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 13.500₺ bütçe ile sistem toplamak istiyorum. Çok sağlam bir şey dizebilir miyim? Klavye mouse dahil değil. Monitör eklenebilir.

Bir sürü uygulama yüklerken, oynarken siteler açıkken falan hepsini kasmadan yapmak ve fişek hızı istiyosanız 32 GB RAM'e yönelin en fazla 2K gördüğüm kadarıyla eğer normal hız yeterse 16 GB RAM. Ekran kartı GTX 1650 Ti (çok daha iyileri var) işletim sistemi (bu çok önemlidir): 3K'ya bir i9 istemezseniz, en az i7. Win 10 ise SSD çok önemli. 900 GB veya 1 TB acayip işinizi görür. Monitörü ise çok kolay alırsınız. Başkalarında bilgim yok ve lütfen Turbox almayın.

Amaç oyun mu yoksa render vb. gibi şeyler yapıcak mısınız.
Hem oyun render için istiyorum. After effect falan çok kullanıyorum.

Bu siteden kendi istediğin özellikleri ekleyip toplayabilirsin bir göz at derim.
Ben toplayınca aşırı pahalı oluyor :)
Bir sürü uygulama yüklerken, oynarken siteler açıkken falan hepsini kasmadan yapmak ve fişek hızı istiyosanız 32 GB RAM'e yönelin en fazla 2K gördüğüm kadarıyla eğer normal hız yeterse 16 GB RAM. Ekran kartı GTX 1650 Ti (çok daha iyileri var) işletim sistemi (bu çok önemlidir): 3K'ya bir i9 istemezseniz, en az i7. Win 10 ise SSD çok önemli. 900 GB veya 1 TB acayip işinizi görür. Monitörü ise çok kolay alırsınız. Başkalarında bilgim yok ve lütfen Turbox almayın.
32 Ram ve 1tb SSD konusunda hemfikirim. Sadece iyi bir işlemci ve ekran kartı almaya kalksam kalan parçalara para kalmıyor. İşin içinden çıkamadım. Araştırdikca 13.500₺ para değilmiş gibi hissettiriyor.

Hem oyun render için istiyorum. After Effects falan çok kullanıyorum.

Ben toplayınca aşırı pahalı oluyor :)

32 RAM ve 1TB SSD konusunda hemfikirim. Sadece iyi bir işlemci ve ekran kartı almaya kalksam kalan parçalara para kalmıyor. İşin içinden çıkamadım. Araştırdikca 13.500₺ para değilmiş gibi hissettiriyor.

Cidden dediğin gibi 13.500 TL bir para değil gibi geliyor insana, bilgisayarı bırak iPhone bile alamıyorsun bu zamanda o paraya maalesef. 😅😅

Bunların fiyatları uygun ve performansının iyi olduğunu düşündüğüm bilgisayarlar Casper Excalibur'un masaüstü ve laptop modelleri bunalarada bir göz at hem bütçeninde altında.

Şunları da bırakayım dedim toplu bir bakarsın belki.

Ama masaüstü alırsan monitör almayı da unutma.🤣🤣

Cidden dediğin gibi 13.500 TL bir para değil gibi geliyor insana, bilgisayarı bırak iPhone bile alamıyorsun bu zamanda o paraya maalesef. 😅😅

Bunların fiyatları uygun ve performansının iyi olduğunu düşündüğüm bilgisayarlar Casper Excalibur'un masaüstü ve laptop modelleri bunalarada bir göz at hem bütçeninde altında.

İlk etapta monitörü hiç düşünmemiştim. 2 senedir laptop kullanıyordum dün sattım.

Bakıyorum hepsine :) 2 senedir laptop kullanıyordum masaüstü bakarken monitör hiç düşünmedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı