13 bin bütçe il aynasız makine tavsiyesi

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Arkadaşlar sizce şu anda 13 bin lira ile aynasız bir makine + lens almak mantıklı mı? Ben şu sıralarda fuji makinelere bakıyorum. Aranızda kullanan ve b u bütçe D ahilinde mantıklı olabilecek bir set önerisi yapabilecek olan var mı?

Ben şu anda fuji X-E2 ile XC 35mm F2 lens kullanıyorum. Makinem eski olmasına rağmen çok çok memnunum.

Sıfır makine almak istiyorsanız X-E4 öneririm.

Fujifilm X-E4 Gümüş Gövde

Lens olarak da kendi kullandığım fiyat performans lensini öneririm.

Ama tabii ikinci el temiz bir body bulursan daha üst düzey bir lens için bütçeni arttırabilirsin de.

Ben şu anda fuji X-E2 ile XC 35mm F2 lens kullanıyorum. Makinem eski olmasına rağmen çok çok memnunum.

Sıfır makine almak istiyorsanız X-E4 öneririm.

Fujifilm X-E4 Gümüş Gövde

Lens olarak da kendi kullandığım fiyat performans lensini öneririm.

Ama tabii ikinci el temiz bir body bulursan daha üst düzey bir lens için bütçeni arttırabilirsin de.
Muhtemelen fuji makine alırsam ilk lensim olacak, çok güzel bir lense benziyor.
Gövdeyi ikinci el almayı düşünüyorum. Şuan aklımda X-T200 var. Sizce X-E4'e kıyasla daha mantıklı bir tercih olur mu? Özellikle video tarafında avantaj sağlayabilir diye düşündüm.

Yukarıdaki arkadaşın önerdiği kit çok güzel. Ama 35 f2 yerine eğer ilk defa fotoğrafçılığa giriş yapıyorsanız 18-55 daha uygun olacaktır.
Yeni başlamıyorum ancak aynasız makine deneyimim çok fazla değil. Mutlaka iyi bir Prime lens tercih ederim. Ancak geniş açı için değişken odaklı bu tür lenslere ihtiyaç duyuyorum evet.

X-E4 X-T200'den biraz daha iyi diye biliyorum. Ama benim gibi amatörlerin farkedemeyeceği kadar düşük farklardır muhtemelen.

X-E4'te kullanılan sensör özellikle düşük ışık altında biraz daha iyi diye okumuştum. Bir de X-E4 26 MP X-T200 24 MP. Ama fiyat farkına değer mi tabii bilemem. Bence X-T200 de gayet güzel iş görür.

Temiz ikinci el bulursanız kaçırmayın derim.

Yeni başlamıyorum ancak aynasız makine deneyimim çok fazla değil. Mutlaka iyi bir Prime lens tercih ederim. Ancak geniş açı için değişken odaklı bu tür lenslere ihtiyaç duyuyorum evet.
7bin civarına XT-2 bulabilirsiniz. En azından amiral gemisi bir makine. XT-200 gibi ara model değil. XT-100 sahibiyim ama XT-200 ile aralarında çok fazla bir fark yok. Eski de olsa amiral gemisi bir makine almanız daha iyi olabilir. Prime lenste ise 35 f2 yerine daha karakteristik bir lens olan 35 1.4'ü tercih edebilirsiniz.

Geri
Yukarı