13 inç MacBook Air vs 13 inç MacBook Pro

huawei matebook nasıl bir seçim olur hocam sizce?
Dostum Matebook D16 16 / 512 versiyonunu kullanıyorum, evet memnunum, gayet yeterli bir öğrenci için hatta Lol, valo, csgo gibi oyunları da akıcı bir şekilde oynatıyor işlemcisinden dolayı. Ama bence macbook yönelmen oyun oynamayacaksan çok daha mantıklı olur. Kaldı ki ben yazılım mühendisiyim, ios devoloper olmayı düşünüyorum o yüzden macbook geçeceğim ama keşke zamanında alsaydım, kız arkadaşımda var, benim huaweiden daha akıcı ve sağlıklı gözüküyor kullanışta.

Hangi üniversite? Ben de aynı bölümü okuyorum yardımcı olabilirim belki.

YTÜ düşünüyorum hocam üniversite olarak. Seneye farklı bir bölüm düşünsem bile yine de kimya alanı ile ilgili olacağını düşünüyorum.
Dostum Matebook D16 16 / 512 versiyonunu kullanıyorum, evet memnunum, gayet yeterli bir öğrenci için hatta LoL, Valorant, CS:GO gibi oyunları da akıcı bir şekilde oynatıyor işlemcisinden dolayı. Ama bence MacBook yönelmen oyun oynamayacaksan çok daha mantıklı olur. Kaldı ki ben yazılım mühendisiyim, iOS devoloper olmayı düşünüyorum o yüzden MacBook geçeceğim ama keşke zamanında alsaydım, kız arkadaşımda var, benim Huawei'den daha akıcı ve sağlıklı gözüküyor kullanışta.

Ben de MacBook düşünüyorum Air modelini özellikle(2020) ama kravuzen arkadaşın dediklerinden sonra şüphe düşmedi değil metü bölümü için siz neler dersiniz o bölüm için ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilir mi? Çünkü Matebook X Pro ile çok yakın fiyatları ve almışken üniversiteyi çıkarmasını istiyorum. Belki seneye kadar bölüm hakkında değişiklik yapabilirim ama yine kimya alanı ile ilgili olacağı yüksek ihtimal. Düşüncelerini merak ediyorum dostum.

YTÜ düşünüyorum hocam üniversite olarak. Seneye farklı bir bölüm düşünsem bile yine de kimya alanı ile ilgili olacağını düşünüyorum.

Ben de MacBook düşünüyorum Air modelini özellikle(2020) ama kravuzen arkadaşın dediklerinden sonra şüphe düşmedi değil metü bölümü için siz neler dersiniz o bölüm için ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilir mi? Çünkü Matebook X Pro ile çok yakın fiyatları ve almışken üniversiteyi çıkarmasını istiyorum. Belki seneye kadar bölüm hakkında değişiklik yapabilirim ama yine kimya alanı ile ilgili olacağı yüksek ihtimal. Düşüncelerini merak ediyorum dostum.
Pek bilgim yok ama bazı programları desteklemediği su götürmez bir gerçek. Orayı da senin araştırıp bilmen lazım. Yani böyle kesin kimya ile ilgili olacak, sorun yaşamak istemiyorum diyorsan matebook x pro'da yönelebilirsin. Gayet yeterli olacaktır. Bu arada dediğim gibi benim modelim bile gayet yeterli, matebook x pro benimkinden 2 tık felan daha üstün açıkçası. O yüzden matebook x almanda yeterli olacaktır, zariflik matebook x pro'da da fazlasıyla mevcut çünkü.

Pek bilgim yok ama bazı programları desteklemediği su götürmez bir gerçek. Orayı da senin araştırıp bilmen lazım. Yani böyle kesin kimya ile ilgili olacak, sorun yaşamak istemiyorum diyorsan Matebook X Pro'da yönelebilirsin. Gayet yeterli olacaktır. Bu arada dediğim gibi benim modelim bile gayet yeterli, Matebook X Pro benimkinden 2 tık falan daha üstün açıkçası. O yüzden Matebook X almanda yeterli olacaktır, zariflik Matebook X Pro'da da fazlasıyla mevcut çünkü.

Isınma problemi nasıl acaba klavyeye basamayacak kadar yorumlar gördüm doğru mudur?

Hocam Kimya ile ilgili alan derken bölümü iyi araştırmanızı öneririm. O bölümün direkt sahada çalışabileceğiniz çok alanı var, makine mühendisliğine paralel dersleri de var, çizim programları kullanmanız gereken dersleri de olabilir, siz de bunlara yönelmek isteyebilirsiniz. Bunlara ihtiyacın yoksa dediğim gibi herhangi bir öğrenci için base model Macbook Air'dan daha iyi bir seçenek yok.

ODTÜ Metalurji okuyorum ben de. Cad programı olarak NX öğretiyorlar, Parallels ile çoğu Windows laptoptan daha iyi performans ile kullandım. Malzeme vb için COMSOL kullanılıyor onun da hem macOS sürümü var hem de M1 native destekliyor. M1 Air öneririm ama alacaksanız kesinlikle 512 GB SSD 16 GB RAM ile alın.
Isınma problemi nasıl acaba klavyeye basamayacak kadar yorumlar gördüm doğru mudur?

Kesinlikle yalan. Fazla yük altında saatlerce kullandım hiç böyle bir şey yaşamadım. Isınmıyor değil tabii ama klavye bölgesinde çok az ısınma oluyor. Parmaklarınız bile daha sıcaktır bilgisayardan büyük ihtimalle.

ODTÜ metalurji okuyorum ben de. Cad programı olarak nx öğretiyorlar, parallels ile çoğu Windows laptoptan daha iyi performans ile kullandım. Malzeme vb için comsol kullanılıyor onun da hem macOS sürümü var hem de M1 native destekliyor. M1 Air öneririm ama alacaksanız kesinlikle 512 GB SSD 16 GB RAM ile alın.

Kesinlikle yalan. Fazla yük altında saatlerce kullandım hiç böyle bir şey yaşamadım. Isınmıyor değil tabii ama klavye bölgesinde çok az ısınma oluyor. Parmaklarınız bile daha sıcaktır bilgisayardan büyük ihtimalle.

Yorumlarınız için teşekkürler ısınma problemi Mate X Pro için duymuştum arkadaşa o yüzden belirtmiştim yukarıda teşekkürler önerinizi dikkate alacağım.
ODTÜ metalurji okuyorum ben de. Cad programı olarak nx öğretiyorlar, parallels ile çoğu Windows laptoptan daha iyi performans ile kullandım. Malzeme vb için comsol kullanılıyor onun da hem macOS sürümü var hem de M1 native destekliyor. M1 Air öneririm ama alacaksanız kesinlikle 512 GB SSD 16 GB RAM ile alın.

Bu arada tekrar rahatsız ediyorum 16 GB RAM 512 GB SSD modelli MacBook Air mi yoksa 8 GB RAM 512 GB SSD MacBook Pro mu? Tercih edilmeli sizce.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı