13. Nesil Raptor Lake İşlemci ilk Kez Testte Göründü

Intel sakin...

12.nesil daha piyasada yok.13.nesil ile beraber AMD'ye baybay diyeceğiz gibi görünüyor. Tabii bu durumda Intel'in ucuz fiyat politikası olması lazım.

Sanmıyorum AMD fiyatları yine düşük tutar bir şekilde Intel'den üstün olur tabii Intel ile AMD yer değiştiredebilir.

AMD ve işlemci fiyatı düşük tutmak 🤣

AMD bu saatten sonra gerçekten kötü olur. Intel çok gelişti. Intel düşük fiyat politikası izliyor.

Intel sakin...

12.nesil daha piyasada yok.13.nesil ile beraber AMD'ye baybay diyeceğiz gibi görünüyor. Tabii bu durumda Intel'in ucuz fiyat politikası olması lazım.
13. nesil 2023'den erken çıkmayacak. Şuan sadece geliştirme ve testler yapılıyor.

Ayrıca AMD'de boş değil, o tarihte rakip olarak Zen 4D (?) ve 3 nm Zen 5 mimarili işlemcileri çıkaracak.

Son düzenleme:
13. nesil 2023'den erken çıkmayacak. Şu an sadece geliştirme ve testler yapılıyor.

Ayrıca AMD'de boş değil, o tarihte rakip olarak Zen 4D (?) ve 3 nm Zen 5 mimarili işlemcileri çıkaracak.

Ben boş demedim. Sadece AMD'nin performanslarına yaklaştı. Ve ucuz politikası ile devam ederse AMD yerine kullanıcılar Intel tercih edecek.

Ben boş demedim. Sadece AMD'nin performanslarına yaklaştı. Ve ucuz politikası ile devam ederse AMD yerine kullanıcılar Intel tercih edecek.
Haklısın ama Intel'in kendi fabrikaları var. AMD gibi bir üreticiye muhtaç değil. TSMC üretim sıkıntısı yaşayıp siparişleri yetiştiremedeği için fiyatları yükseldi AMD'nin.

Hiçbir bilgi yok ortada daha işlemcilerin 6 ay içinde çıkıp çıkmayacağını bile bilmiyoruz.
Raptor Lake gibi 2022'nin ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Ayrıca sızıntılarda 24 çekirdeğe kadar ölçekleneceği söyleniyor Zen 4 işlemcilerin. 7950X'in 24, 7900X'in ise 16 çekirdek olacağını düşünüyorum.

Raptor Lake gibi 2022'nin ikinci yarısında çıkması bekleniyor. Ayrıca sızıntılarda 24 çekirdeğe kadar ölçekleneceği söyleniyor zen 4 işlemcilerin. 7950X'in 24, 7900X'in ise 16 çekirdek olacağını düşünüyorum.

AMD 3Nm'ye düşmeden bu kadar çekirdek artırımı yapabileceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı