13 yaş 1.75 boy ile nasıl daha çok uzayabilirim?

Pitbull0

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 13 yaşımdayım, 1.75 boyum var. 82 kilogramım. Bu sene cips vb. abur cubur çok nadir yiyorum. 6-7 ayda bir neredeyse. Yani 1.90-2.00 arası olabilirsem mükemmel olur. Sizce olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 13 yaşımdayım, 1.75 boyum var. 82 kilogramım. Bu sene cips vb. abur cubur çok nadir yiyorum. 6-7 ayda bir neredeyse. Yani 1.90-2.00 arası olabilirsem mükemmel olur. Sizce olabilir miyim?

Gerek yok hocam afedersiniz ama zaten elektrik direği gibisiniz. Daha ne olmayı planlıyorsunuz?

Basket oynayabilirsin, bisiklet gibi şeyler olabilir ve kesinlikle iyi bir beslenme. Kas yapma konusunda biyerden küçük yaşta kas yapmanın boyu küçük bıraktığını okumuştum ve şöyle bir yazı. "Çok fazla hipertrofik egzersizde bulunursanız kemik gelişiminizi yavaşlatmış olursunuz. O yüzden omurga kısmından sizi yere bastıran ağırlıkların altına girmeyin."

Son düzenleme:
Hocam ben 16 yaşındayım boyum o kadar.13 yaş için süper bir boyunuz var. Gayet de sonrası için de yeterli.

Sağlıklı bir insanın kilosuyla boyu arasında en az 5 kg fark olması gerek.
Örnek:
1.60 boya sahip birisinin olması gereken kilo 55.
Bu durumda senin en az 12 kg vermen gerekiyor. Bunu da diyetisyenlere giderek acilen çözmeye başla.
(Ergenliğe girdiysen pek bir şey diyemem fakat yine de diyetisyene başvur.)

Erken uzamışsın dostum. Senin gibi tanıdıklarım var 13 yaşında 1.85 olup 20'sinde de 1.85 kalan.7. sınıfta iken 1.85 arkadaşım şu an hala 1.85 belki birkaç santim uzarsın ama daha fazla değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı