13 yaş için uygun olan dünya klasikleri

Bazı kisiler hayvan çifliğinin ağır gelebileceğini söylemiş. Alternatif olarak Gülten Dayıoglu nun Parpat dağının esrarı, 4 Kardeştirler kitaplarını okuyabilirsin. Yazarın diğer kitaplarını oneririrm. Veya fantastik macera kitaplarını seversen "Yeraltı günlükleri serisi" ni oneriririm. 3 Haftada tüm seriryi bitirirsin çok sararn bir kitap.

Suç ve Ceza hem ağırlığı hem içeriği olarak, Kuyucaklı Yusuf da içeriği olarak o yaşa göre uygun değil. Hayvan Çiftliği ve Dönüşüm hiç değil.

Shakespeare'ın tiyatrolarını (tiyatroya alışman için belki hoşuna gider) veya Zweig'ın kısa kitaplarını okuyarak başlasan çok daha iyi olur. Dünya klasikleri yerine daha çok ilgini çekecek fantastik kitaplar da okuyabilirsin. Ne bileyim Harry Potter'dır belki sevdiğin bir şeyler vardır bilemiyorum o tarz kitapları. Bu yaşta ağır kitaplar okuman, okumaktan soğutabilir seni. Dönmesi zor oluyor, tecrübeyle sabit.

Hatırlamaya çalışıyorum kitapları belki Beyaz Diş, bilemiyorum. Çoğu ağır gelecek.
Hocam ben 8. sınıfta Nietzsche okuyordum. Bu önerilen kitapları rahatlıkla okuyabilir. Ayrıca İnce Memed serisini de okuyabilirsin. Bence seversin.

Yeni konular

Geri
Yukarı