13 yaş için uygun olan dünya klasikleri

İnsanlara hiçbir şey katmayan bir kitap. Bana göre kitapların yüz karası ve gençlerin onu okuyarak ben kitap okuyorum dediği saçma bir kitap.

Arkadaşımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıracak türden bir kitap bende ilk okumadan önce sizin gibi düşünüyordum ama okuyunca çok sevdim bence siz de bir deneyin.

Merhabalar 13 yaşındayım ve 8. sınıfa gidiyorum ve okuyacak kitap arıyorum. Beni içine çekebilmesi çok önemli çünkü okurken çok sıkılan biriyim ve gerçek yaşanan olayları anlatırsa çok iyi olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Zamanında çok kez okuduğum, çok sevdiğim ve 3 filminin olduğu bir kitap yazacağım. Merville'nin MobyDick'i. Çok güzel senelerdir okumadım ama özetini hala çıkarabilirim :)

13 yaşındaki bir kardeşimize suç ve ceza önerildiğini görüyorum. :) İlginç bir kitlesiniz vesselam. Rus dilinin ağırlığı ve ağdalı anlatımıyla yazılmış olması yetmezmiş gibi cinayet konusunu işleyen bir kitabı 13 yaşına önerelim, tebrikler. Yaşını hor gördüğüm için demiyorum konu sahibi kardeşim yanlış anlama lakin her şeyin bir zamanı vardır. Senin şu anki ihtiyacın macera, fantastik kategorisinde olan kitaplardır ve ilgini de çekecektir. Jules Verne kitaplarını önermiştim sana, bunun yanında Jack London Beyaz Diş kitabını da okuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı