13 yaşında 1.47 boy normal mi?

EgeReyiz

Centipat
Daha fazla  
Ergenliğe yaklaşık 4 ay önce girdim, 13 yaşındayım fakat boyum 1.47 48 kiloyum. Doktorlar genetiğimden olduğunu söyledi ve 20 yaşına kadar Max 170cm olacağımı söylediler. Babam 163 cm annem 160 cm sizce genetik mi? Kendim bir şeyler yaparak uzatabilir miyim?

Ergenliğe yaklaşık 4 ay önce girdim, 13 yaşındayım fakat boyum 1.47 48 kiloyum. Doktorlar genetiğimden olduğunu söyledi ve 20 yaşına kadar Max 170cm olacağımı söylediler. Babam 163 cm annem 160 cm sizce genetik mi? Kendim bir şeyler yaparak uzatabilir miyim?

Doktorlar üzülme diye demiş en ama en fazla 173 falan olabilirsin ki bu imkansız gibi bir şey muhtemelen 160 falan olacaksın.

Son düzenleme:
Çok etkisi olmasa da yüzme gibi sporlara yönelebilirsin. Onun dışı maalesef şanssızlığına gelmiş genetiğin böyle. Boy her şey değil bunu da unutma.

Çok etkisi olmasa da yüzme gibi sporlara yönelebilirsin. Onun dışı maalesef şanssızlığına gelmiş genetiğin böyle. Boy her şey değil bunu da unutma.

Benim annem ortalamadan biraz fazla babamda aynı ama akrabalar dehşet uzun olduğundan 14 yaşında ergenliğe yeni veya girmemiş biri olarak 173 boyundayım sadece anne baba etkili değil.

Yani daha yaşınız küçük olduğundan ön göremeyiz fakat annenizle babanızın boyu 160 civarlarında olduğundan 155-163 civarlarında olabilirsiniz ileride. Tamamen genetik işi bu.

Geri
Yukarı