13 yaşında 1.60 boy normal mi?

slayerninja90325

Centipat
Daha fazla  
Normalde boyumla alakalı hiçbir sıkıntım yoktu fakat benden 2 yaş küçük olan kız kuzenim 1.65-1.68 civarlarına gelene kadar bu kadar boyumun normal mi anormal mi olduğunu düşünmemiştim. Annem 1.60 civarları babam ise sanırsam 1.76. Boyumun uzamasını destekleyecek herhangi bir şey yok mu, gerçekten çok merak ediyorum. Çünkü çok sıkmaya başladı artık, her gece süt içmeye başladım ama yani onun yardım edeceğinden bile emin değilim. Demek istediğim boyumun uzamasını destekleyecek ek olarak bildiğiniz şeyler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu boy konuları belli olmuyor sanırsam, yani daha fazla uzayadabilirsin ki daha yaşınız var gibi duruyor, aynı şekilde uzamayadabilirsiniz, sana bunun için diyebileceğim şey; az beslenmemen ve fazla sağlıksız şeyler yememen(Aburcubur, çikolata vb.), dengeli ve yeterli beslenmen, artı olarak kemik gelişimi için kalsiyum içeren şeylerde biraz arttırıp tüketebilirsiniz sanırım, bunların dışında en önemli diyebileceğim şey gece uykusu, yanlış bilmiyorsam geceleri gelişim çağında olan kişiler büyüme hormonu salgılar ve bu hormon sabah uykusunda gece ki gibi salgılanmıyor okuduğum bilgilere göre, gece 22:00 ve 2:00 arası en çok bu hormonun salgılandığı verimli olduğu zaman diye biliyorum. Hepsinin dışında istersen boy uzatmak için olan egzersizler veya basketbol, voleybol gibi sporlar yapabilirsin. En kötü spor yapmış olursun yani.

Normalde boyumla alakalı hiçbir sıkıntım yoktu fakat benden 2 yaş küçük olan kız kuzenim 1.65-1.68 civarlarına gelene kadar bu kadar boyumun normal mi anormal mi olduğunu düşünmemiştim. Annem 1.60 civarları babam ise sanırsam 1.76. Boyumun uzamasını destekleyecek herhangi bir şey yok mu, gerçekten çok merak ediyorum. Çünkü çok sıkmaya başladı artık, her gece süt içmeye başladım ama yani onun yardım edeceğinden bile emin değilim. Demek istediğim boyumun uzamasını destekleyecek ek olarak bildiğiniz şeyler var mı?

Uzarsın. Ben 13 yaşında 1.55 falandım şimdi 1.65'im.

Belki bu şarkının şu kısmından bahsediyor olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim sen derslerine odaklan, belirli yaştan sonra bunların hiçbir önemi olmadığını anlaycaksın.Kıyaslaycaksan kendini senden kısalar ile kıyasla.

13 yaş 1.60 çok iyidir.

Kardeşim sen derslerine odaklan, belirli yaştan sonra bunların hiçbir önemi olmadığını anlaycaksın.Kıyaslaycaksan kendini senden kısalar ile kıyasla.
Yok önemlidir boy. Erkek arkadaşların bile boyun uzunsa seni kaale alırlar. Boyu kısa olanlar istenmez çevrede.

Yani çevre için önemldir yoksa önemli değil.

Geri
Yukarı