13 yaşında 1.55 boy kısa mı?

Basketbol kayda değer bir boy uzaması sağlamaz.

Bugün ben de doktora gittim bana da gunde 100 kez zıpla dedi peki neden dedi demek ki bir ise yarıyor bu basketbol veya zıplamak kadın uzmandı bu arada
Basketbol ve spor yapan dedim. Halk arasinda basketbol boy uzatir diyenlerden duyup sirf boy uzatmak için basketbol oynayanlari kast ederek soyledim onu. Basketbolun boy falan uzattigi yok.

😁 Reis o zaman bana uzman doktora gittiğimde neden doktor 100 kez zıpla dedi? Bırakın su basket boy uzamasına yaramiyor ayaklarını artik

Konuyu görünce 5 yıl önceki kendimi gördüm resmen. Çok benzer bir konuyu 5 yıl önce ben de açmıştım burada. Şu an 18 yaşındayım boyum 1.78 oldu daha da uzamaz gibi yaklaşık 6 aydır böyleyim :)

hocam 15 te kaçdın 170 oldu 13 ten 15 15 cm atmış

Basketbol veya başka bir spor ile ilgilenmeyecekseniz boya takılmayın. Hayatınızda çok bir şey değişmiyor 3-5 cm uzun veya kısa olmanız. 1.65 ve üzeri erkekler için gayet sağlıklı ve yeterli. Boyunuzun biraz daha uzun olması için küçük yaşlardan itibaren yüzmeye gidilebilir ama bu ebeveynlerinizle alakalı bir durum sizin elinizde değil. Onun dışında cidden çok fazla etken var. Ben lisedeyken spor yapmaya, süt içmeye, zamanında uyumaya dikkat etmeye çalıştım ama boyum uzamadı. Annem 1.57, babam 1.66 boyunda. Ben de 166'yım. Şu bir gerçek evet boyunuz uzun olsa daha çok dikkat çekebilirsiniz hayatın gerçekleri. Ama bunu kafaya takmak doğru ve sağlıklı değil. Sosyal yaşantınızda normal şartlarda bir sıkıntı yaşamazsınız ama insanları kısa olduğu için olumsuz düşünen insanlar olabilir. O insanlardan uzak durun. İnsanları boyuna göre yargılayan kişiler çok da akıllı sayılmaz. Boyunuz uzun olsa bile dış görünüşe göre yargılayan insanlardan size fayda gelmez.

Basketbol veya başka bir spor ile ilgilenmeyecekseniz boya takılmayın. Hayatınızda çok bir şey değişmiyor 3-5 cm uzun veya kısa olmanız. 1.65 ve üzeri erkekler için gayet sağlıklı ve yeterli. Boyunuzun biraz daha uzun olması için küçük yaşlardan itibaren yüzmeye gidilebilir ama bu ebeveynlerinizle alakalı bir durum sizin elinizde değil. Onun dışında cidden çok fazla etken var. Ben lisedeyken spor yapmaya, süt içmeye, zamanında uyumaya dikkat etmeye çalıştım ama boyum uzamadı. Annem 1.57, babam 1.66 boyunda. Ben de 166'yım. Şu bir gerçek evet boyunuz uzun olsa daha çok dikkat çekebilirsiniz hayatın gerçekleri. Ama bunu kafaya takmak doğru ve sağlıklı değil. Sosyal yaşantınızda normal şartlarda bir sıkıntı yaşamazsınız ama insanları kısa olduğu için olumsuz düşünen insanlar olabilir. O insanlardan uzak durun. İnsanları boyuna göre yargılayan kişiler çok da akıllı sayılmaz. Boyunuz uzun olsa bile dış görünüşe göre yargılayan insanlardan size fayda gelmez.
hocam doğru söylüyorsun aslında ama kızların çoğu boya bakıyor maalesef kavgada boy felan önemli değil ancak kız konusu maalesef gerçek :(

hocam doğru söylüyorsun aslında ama kızların çoğu boya bakıyor maalesef kavgada boy felan önemli değil ancak kız konusu maalesef gerçek :(
Yani evet öyle ama benden kısa arkadaşlarımın da gayet güzel ilişkileri oldu. Yani belki herkesin dikkatini çekmezsin ki bence gerekte yok ama biriyle ilişki yaşamana engel değil. Boy sadece bir önyargı.1.85 boylu, kaslı vücutlu ve zengin biriyle birlikte olmak isteyebilirler. Ben de Barbara Palvin gibi biriyle birlikte olmak isteyebilirim. Bilmem anlatabildim mi. Dediğim gibi bana sorarsan 1.65 üstü bir insan kısa değil. Erkeğe göre bir tık kısa olabilir ama genele bakınca gayet normal. Kaldı ki sen 1.70'im diyorsun. Biraz daha uzayabilirsin 1.73-1.75 falan gayet iyi. Bir de dış görünüş sadece boy ile değil tarzınla da alakalı. Bu konular her şeyle bağlantılı aslında konuştuğumuz şey diğer insanların düşünceleriyle alakalı şeyler. Onların düşüncelerini değiştiremeyiz ancak kendi düşüncelerimiz olgunlaşabilir. Zamanla bunları aşıyorsun. Aşamayan, olgunlaşamayan, ergenlikte kalan insanlar olabiliyor. Umarım o insanlar karşına çıkmaz iyi insanlarla birlikte olursun.

Geri
Yukarı