13 yaşında bilgisayar dükkanında çalışılır mı?

hakki_csharp

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, öncelikle kuzenim var sanayide tuning dükkanında çalışıyor. 1 haftaya kadar belli olur seni yanıma alıp işi öğretebilirim tarzı şeyler söyledi ancak ben yanına almayacağını düşünüyorum. Bilgisayar konusunda bilgiliyim parçalarla ilgilenebilirim. Bilgisayarcı dükkanlarına sormak istiyorum. Ne derler? Ne yaptırırlar? Nasıl davranayım? Para yüksek olursa iyi olur çünkü 20k laptop alacağız ve aileme yük olmak istemiyorum. Bilgisayar fabrikası gibi yerler bulabilir miyim? Kuzenimin yanına gidersem neler olur? Bilgisayarcı veya telefoncuda çalışırsam haftalık ne kadar para istemeliyim? Abi tavsiyeleri bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Boyum: 1.63 biraz zayıfım 38 kiloyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle kuzenim var sanayide tuning dükkanında çalışıyor. 1 haftaya kadar belli olur seni yanıma alıp işi öğretebilirim tarzı şeyler söyledi ancak ben yanına almayacağını düşünüyorum. Bilgisayar konusunda bilgiliyim parçalarla ilgilenebilirim. Bilgisayarcı dükkanlarına sormak istiyorum. Ne derler? Ne yaptırırlar? Nasıl davranayım? Para yüksek olursa iyi olur çünkü 20k laptop alacağız ve aileme yük olmak istemiyorum. Bilgisayar fabrikası gibi yerler bulabilir miyim? Kuzenimin yanına gidersem neler olur? Bilgisayarcı veya telefoncuda çalışırsam haftalık ne kadar para istemeliyim? Abi tavsiyeleri bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Boyum: 1.63 biraz zayıfım 38 kiloyum.

Bir tık fazla zayıfsın gibi, hatta sağlıksız derecede.

Son düzenleme:
Kilo ve boy bilgilerinle dükkanda çalışıp çalışmayacağını nasıl belirleyeceğiz ?

Şunu söyleyeyim ilk önce yapacağınız işin kilonuz ile hiç bir alakası yok. Ne derler ve ne yaptırırlar ve kuzenimin yanına gidersem neler olur?
kısmına gelirsek forumdaki arkadaşların müneccin olmadığını var sayarsak kimse bu soruları kesin bir cevap veremez. Sonrasına gelirsek bilgisayar fabrikasını hadi diyelimki buldun, orada sana iş yaptıracaklarını düşünnüyor musun? Bilgisayar fabrikası gibi bir yerden kastının fabrika dışında neresi olabileceğini anlamış değilim. Ayrıca sana orada tam olarak ne yaptıracaklarını öğrenmen lazım.

Sonrasına gelirsek bilgisayar fabrikasını hadi diyelimki buldun, orada sana iş yaptıracaklarını düşünnüyor musun? Bilgisayar fabrikası gibi bir yerden kastının fabrika dışında neresi olabileceğini anlamış değilim. Ayrıca sana orada tam olarak ne yaptıracaklarını öğrenmen lazım.
Bu kadar ters konuşmak yerine oraya seni kabul etmezler de diyebilirsiniz. Öğrenmem gerekir evet ama çalışan kişiler varsa aşağı yukarı neler yaptıracaklarını sormak istedim.
Yasal olarak çalışamazsın.
Hafif işlerde satış bölümleri gibi yerlerde yasal olarak çalışabileceğimi okudum.

Arkadaşım sanayide çok ağır işlerde çalıştırdıklarını ağır şeylerde getir götürün bitmediğini söylemişti. Fiziğin sanırım kaldıramaz.

Küçüklük hayalim bilgisayarcıda çalışmaktı. Bence gir bir tecrübelen. Sana asgari ücret vermezler ama günlük 200-250 lira iste derim eğer normal çalışma saatleri ise.

Arkadaşım sanayide çok ağır işlerde çalıştırdıklarını ağır şeylerde getir götürün bitmediğini söylemişti. Fiziğin sanırım kaldıramaz.

Küçüklük hayalim bilgisayarcıda çalışmaktı. Bence gir bir tecrübelen. Sana asgari ücret vermezler ama günlük 200-250 lira iste derim eğer normal çalışma saatleri ise.
250 lira biraz asgari ücrete yaklaşıyor. Dediğim gibi İstanbul'da yaşıyorum 160-220 istesem verirler mi ortalama işlek olan bir caddede.

Yeni konular

Geri
Yukarı