13 yaşında bilgisayar dükkanında çalışılır mı?

Bu kadar ters konuşmak yerine oraya seni kabul etmezler de diyebilirsiniz. Öğrenmem gerekir evet ama çalışan kişiler varsa aşağı yukarı neler yaptıracaklarını sormak istedim.

Hafif işlerde satış bölümleri gibi yerlerde yasal olarak çalışabileceğimi okudum.
Ters konuşmuşum gerçekten dostum, kusura bakma o konuda. Umarım aklındaki soruları bir miktar cevaplayabilmişimdir.

Bu kadar ters konuşmak yerine oraya seni kabul etmezler de diyebilirsiniz. Öğrenmem gerekir evet ama çalışan kişiler varsa aşağı yukarı neler yaptıracaklarını sormak istedim.

Hafif işlerde satış bölümleri gibi yerlerde yasal olarak çalışabileceğimi okudum.
Buradan bilgi edinebilirsin.

Bilgisayar fabrikası gibi yerler bulabilir miyim? Kuzenimin yanına gidersem neler olur? Bilgisayarcı veya telefoncuda çalışırsam haftalık ne kadar para istemeliyim? Abi tavsiyeleri bekliyorum. Hepinize şimdiden teşekkür ederim. Boyum: 1.63 biraz zayıfım 38 kiloyum.
Boy kiloya göre işçi aldıklarını zannetmiyorum. Bilişim şirketlerinde de 13 yaşındaki bir çocuğa asgari ücret vereceklerini, çoğu işyerinin CV ile adam aldığını düşünürsek (Deneyim ve Askerliği bitmiş/muaf) açısından çok zor.

Yaşınız genç bu tarz işlerle yakından alakam oldu o ortamları iyi bilirim. Sanayide tanıdık falan yoksa girmeniz sıkıntılı. Kuzenin yanında girin ve çok fazla biliyorum triplerine girmeyin yavaş yavaş zaten adapte olursun oradan yürütürsün.

Geri
Yukarı