13 yaşında bıyık kesilmeli mi?

Bıyığımı kesmek istiyorum çünkü kendimi çirkin hissediyorum arkadaşlarımın yanında maskemi açamıyorum dalga geçerler falan diye kessem daha fazla mı çıkar.

Ben sizden sadece bir yaş büyüğüm ve hiçbir yararı yok bence. Arkadaşlarınızı aldırmayın, mal mal konuşmaya devam etsinler. Boşverin.

Bıyığımı kesmek istiyorum çünkü kendimi çirkin hissediyorum arkadaşlarımın yanında maskemi açamıyorum dalga geçerler falan diye kessem daha fazla mı çıkar.
Ağda ile almanı tavsiye ederim
Dalga geçme olayı saçma bir korku bir sorun olmaz salak arkadaşlar değilse. Jilet ile kesmeyin ama tıraş makinesi ile olabilir.

Tıraş makinesi de uzatıyor hocam en iyisi ağda.

Tıraş makinesi al kes hocam. Ama her gün çıkıyor her gün tıraş olman lazım (tıraş bıçağı tahriş yapar kullanma.

Kesilen bıyığın hızlı çıkması gerçekleri fazla yansıtmıyor. Rahatlıkla kesebilirsiniz. Jilet, kıl uçlarını çok keskin hale getirdiği için daha sert hissedilir kıllar. Jilet ve makine gibi, kıl kökünün sabit kaldığı yöntemlerde kıl kalınlığı bir miktar artıyor kökünü almadığınız için. Ağda ve cımbız kökünü de aldığı için daha geç kalınlaşıyor.

Ama yine de ertelemeye değmez. 2-3 seneye zaten iyice artacak kıllarınız her türlü. Bir tane tıraş makinesi alın kesin güzelce.

Traş olmak saçları ve sakalları daha gür çıkarmaz. Bu bir şehir efsanesidir. Daha fazla bilgi için:

Yerinizde olsam bıyıklarımı traş makinesiyle alırdım. 13 yaşında çıkan bıyıklar çok çirkin duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı