13 yaşında mutsuz olmak

Abim selamlar öncelikle. İlk olarak yaşın daha çok küçük bu tarz şeyler hepimizin geçmişinde olağan olaylar. Dert etmek tasalanmak için daha çok erken önceliğin kendine önem vermek olsun kendini geliştirmeye odaklan, etrafındaki insanlardan seni kendi kuyularına çekmek isteyen çok insan olacak dikkatli ol çok tecrübe ettim herkese hemen arkadaş gözüyle bakma hele ki birine dostum demen için bayağı bir süre geçip birbirinizi koruyup kollamanız gerekecek o bile yıllar geçse de her an yamuk yapabilecek. Çünkü hayat böyle her şey birer tecrübe, yaşanmışlıklar çok kıymetli. Senden küçüklere abilik yap büyüklerine saygını bozma ama her gerektiğinide kendini ve hakkını savun. Evet hayat daha da zorlaşıyor ders bağlamında rakiplerin çok daha güçlü kuvvetliler, bunun sana daha çok hırs vermesi lazım daha iyisi olmak için çabala yerinde saymakla olmaz bu işler. Yabancı dil öğrenmekle ilgili çaba harcaman sana ilerde mükemmel bir altın bilezik olur. Ergenliğin başlangıç dönemindesin bu yazdıklarımız bile aklından 2 güne çıkacak. Yapman gereken şey asosyal olmamak. Olmaması gereken yaşta depresyon vb. bir moda girmen çok yanlış çık gez dolaş , illa ki arkadaşlarınla bir şeyler yapmak zorunda değilsin. Sana abin olarak şöyle diyeyim en güzel zamanlarımı tek başıma sevdiğim bir şeyle ilgilenirken geçiriyorum. Ha yalnız kal demiyorum arkadaşların olsun onlarla da vakit geçir ama kendine ait olan vaktini sadece kendine şahsına ayır. Umuyorum ki en yakın zamanda toparlarsın. Şunu da diyeyim sana okul bomboş gibi görünüyor bazı yönlerden bence öyle ama lise 3 e kadar da az çok vaktini geçirip evden uzaklaşacağın alan olduğu doğru. Ama son 2 senen de artık zorluğun inanılmaz arttığı dönem . Kendi hakkınla okuyup kazandığın zaman inanılmaz mutlu olacağını söyleyebilirim. Kafanı toparla mental sağlığını yüksek te tut. Seçim her zaman senin elinde tercihini sen yapacaksın. Bunun bilincinde ol ve kendine göre doğru olan seçimleri yap . Hadi kal sağlıcakla dikkat et.

Abim selamlar öncelikle. İlk olarak yaşın daha çok küçük bu tarz şeyler hepimizin geçmişinde olağan olaylar. Dert etmek tasalanmak için daha çok erken önceliğin kendine önem vermek olsun kendini geliştirmeye odaklan, etrafındaki insanlardan seni kendi kuyularına çekmek isteyen çok insan olacak dikkatli ol çok tecrübe ettim herkese hemen arkadaş gözüyle bakma hele ki birine dostum demen için bayağı bir süre geçip birbirinizi koruyup kollamanız gerekecek o bile yıllar geçse de her an yamuk yapabilecek. Çünkü hayat böyle her şey birer tecrübe, yaşanmışlıklar çok kıymetli. Senden küçüklere abilik yap büyüklerine saygını bozma ama her gerektiğini de kendini ve hakkını savun. Evet hayat daha da zorlaşıyor ders bağlamında rakiplerin çok daha güçlü kuvvetliler, bunun sana daha çok hırs vermesi lazım daha iyisi olmak için çabala yerinde saymakla olmaz bu işler. Yabancı dil öğrenmekle ilgili çaba harcaman sana ileride mükemmel bir altın bilezik olur. Ergenliğin başlangıç dönemindesin bu yazdıklarımız bile aklından 2 güne çıkacak. Yapman gereken şey asosyal olmamak. Olmaması gereken yaşta depresyon vb. bir moda girmen çok yanlış çık gez dolaş, illaki arkadaşlarınla bir şeyler yapmak zorunda değilsin. Sana abin olarak şöyle diyeyim en güzel zamanlarımı tek başıma sevdiğim bir şeyle ilgilenirken geçiriyorum. Ha yalnız kal demiyorum arkadaşların olsun onlarla da vakit geçir ama kendine ait olan vaktini sadece kendine şahsına ayır. Umuyorum ki en yakın zamanda toparlarsın. Şunu da diyeyim sana okul bomboş gibi görünüyor bazı yönlerden bence öyle ama lise 3'e kadar da az çok vaktini geçirip evden uzaklaşacağın alan olduğu doğru. Ama son 2 senen de artık zorluğun inanılmaz arttığı dönem. Kendi hakkınla okuyup kazandığın zaman inanılmaz mutlu olacağını söyleyebilirim. Kafanı toparla mental sağlığını yüksek te tut. Seçim her zaman senin elinde tercihini sen yapacaksın. Bunun bilincinde ol ve kendine göre doğru olan seçimleri yap. Hadi kal sağlıcakla dikkat et.

Abi, rica etsem Discord adını verebilir misin? Oradan sana daha iyi anlatırım. Bu arada diğer hesaptan ban yedim.

Hocam ben şu anda 12. sınıfta bulunuyorum inanki bende 8. sınıf'a kadar senin gibiydim ortaokul ve ilkokulda basbaya zorbalandım ama lisede emin ol geçiyor hepsi bilemiyorum sonradan IQ falan mı yükleniyor insanlara ama geçiyor yani.
Abi, Discord'un var mı?

Arkadaşlar 7. sınıfa gidiyorum bizim sınıfı sevmiyorum. Sürekli millete salça olmalar biri kızla oturunca "oooo" yapmalar falan bıktım artık ama bugün 2 çocuk benimle konuştu falan ama bilmiyorum. Hepsi çıkar ilişkisi mahallede de sevdiğim biri yok hele bizim binadakilerin birisiyle aynı sınıftayım onu da sevmiyorum. Bir kız daha var onunla da aynı sınıftayım ama o hep takdir aldı bu sene alamadı ama rahatsız oluyorum. Ben sürekli 2-3 puanla kaçırıyorum ve o kız diye ona bir şey yapmıyorlar ve bunlar sadece bana oluyor bana zarar veren kişiler diğerlerine iyi davranıyorlar hep bana bulaşıyorlar. Dersler zorlaştı gibime geliyor rahat olamıyorum anksiyetem var acaba bunu yapsam dalga geçerler mi gibi şeyler var. Abim ablam benden çok büyük onlar işe gidiyor ben burada tekim ailem arada tartışıyor çok mutsuz oluyorum keşke büyüsem diyorum. Lisede dersler zorlaşıyor ama en azından 11-12. sınıflarda bölüm seçince matematik fen dersleri gidecek ve rahatlayacağım o günleri gerçekten çok istiyorum çünkü kendi kendimi yıpratıyorum. Her gün bilgisayardayım asosyalim ve sadece balık ve kola ile besleniyorum. Bazı şeyleri de yiyorum ama sofraya falan hiç gitmedim. Ne yapacağım? Tavsiye verin.

Bende 7. sınıfta böyleydim kendini mutlu etmeye çalış, boş zamanlarında bir şeyler oyna kafan dağılır ben böyle böyle atlattım sizde de az da olsa işe yarar.

Bende öyleyim oluyor arada bana da geliyorlar gidiyorlar bir an sinir olup masayı yumruklarken bir anda kendimi çok sakin, bir anda çok üzgün buluyorum değişik bir şey. Yediğine içtiğine dikkat et bilgisayarı biraz azalt ailenle vakit geçir, film falan izleyin beraber sohbet edin bir şey yapın önce evdeki ortamı düzeltmeye bak, sonrasında okulu falan halledersin. Şuan konular basit aslında göründüğüne bakma biraz çalışınca çözülüyor.

Bende öyleyim oluyor arada bana da geliyorlar gidiyorlar bir an sinir olup masayı yumruklarken bir anda kendimi çok sakin, bir anda çok üzgün buluyorum değişik bir şey. Yediğine içtiğine dikkat et bilgisayarı biraz azalt ailenle vakit geçir, film falan izleyin beraber sohbet edin bir şey yapın önce evdeki ortamı düzeltmeye bak, sonrasında okulu falan halledersin. Şuan konular basit aslında göründüğüne bakma biraz çalışınca çözülüyor.
Beslenmemi nasıl düzelteceğim bilmiyorum. Ailemle zaman geçiriyorum da çok az.

Nasıl yani cidden hala bu "oha kız oooo" muhabbetleri devam ediyor mu? Bu Türkler niye böyle ya.

Biri kızla oturunca "oooo" yapmalar falan bıktım artık ama bugün 2 çocuk benimle konuştu falan ama bilmiyorum.

Lisede de hoşlandığın kızın belini bir çocuk tutunca sevgilisi sanarsın sorarsın kardeşim gibi der 😁

Düzgün beslen. Beslenme mutluluğu gerçekten etkileyen bir şey. Benim 10.sınıf sonu bir sıkıntılarım vardı ve o dönem her gün Fast food yiyorduk. Mutluluğu yok eden bir şey bu. Yazın spor ve düzgün beslenerek düzeltmiştim.
Kendini insanlardan soyutlama. Sevmesen de soyutlama kendini. Arka planda kaldığın zaman millet seni hep küçümser. Sevmesen de aranı uzak tutma onlarla. Önplanda olduğun sürece illa kendi kafanda biri bulursun. Kendini soyutladığında kafa birisini de bulamazsın, sessiz sessiz oturmaktan başka bir şey yapmadığın için. Çevrene adapte ol. Benimsemezsin ama uyumu sağla. Yoksa hep yalnız kalırsın. O yaşta anskiyete olmaz utangaçlık ağır basar. Büyümekte o kadar güzel değil ki. Benden o yaşlarayken alırım ehliyet gezerim falan diyordum. Aşk hayatı, arkadaşlıklar arasındaki sorunlar ağır basınca özlüyorsun eskileri. Emin ol şu dönemleri verimli, atak, pozitif geçirisen liseyi ve özellikle 11.sınıfı çok güzel geçirirsin.
11.sınıf hayatımın baharı gibiydi. Artık aklın her şeye erdiği, çocuk gibi muamele görüp, hayatın hala eski basitliğinde olmasına rağmen kafann artık çoğu şeye erdiği ve tam anlamıyla "teen" olduğun bir dönem olduğu için en güzel anılar, aşklar genelde o yılda oluşuyor. Benim de en aklıma kazınan Core Memory'ler o yıl oluşmaya başladı. 11.sınıf öncesi yazı ve 11.sınf. Umarım buradaki arkadaşların tavsiyesini de dinlersin. Mutluluğu yakalaman dileğiyle.

Lisede de hoşlandığın kızın belini bir çocuk tutunca sevgilisi sanarsın sorarsın kardeşim gibi der 😁

Düzgün beslen. Beslenme mutluluğu gerçekten etkileyen bir şey. Benim 10.sınıf sonu bir sıkıntılarım vardı ve o dönem her gün Fast food yiyorduk. Mutluluğu yok eden bir şey bu. Yazın spor ve düzgün beslenerek düzeltmiştim.
Kendini insanlardan soyutlama. Sevmesen de soyutlama kendini. Arka planda kaldığın zaman millet seni hep küçümser. Sevmesen de aranı uzak tutma onlarla. Önplanda olduğun sürece illa kendi kafanda biri bulursun. Kendini soyutladığında kafa birisini de bulamazsın, sessiz sessiz oturmaktan başka bir şey yapmadığın için. Çevrene adapte ol. Benimsemezsin ama uyumu sağla. Yoksa hep yalnız kalırsın. O yaşta anskiyete olmaz utangaçlık ağır basar. Büyümekte o kadar güzel değil ki. Benden o yaşlarayken alırım ehliyet gezerim falan diyordum. Aşk hayatı, arkadaşlıklar arasındaki sorunlar ağır basınca özlüyorsun eskileri. Emin ol şu dönemleri verimli, atak, pozitif geçirisen liseyi ve özellikle 11.sınıfı çok güzel geçirirsin.
11.sınıf hayatımın baharı gibiydi. Artık aklın her şeye erdiği, çocuk gibi muamele görüp, hayatın hala eski basitliğinde olmasına rağmen kafann artık çoğu şeye erdiği ve tam anlamıyla "teen" olduğun bir dönem olduğu için en güzel anılar, aşklar genelde o yılda oluşuyor. Benim de en aklıma kazınan Core Memory'ler o yıl oluşmaya başladı. 11.sınıf öncesi yazı ve 11.sınf. Umarım buradaki arkadaşların tavsiyesini de dinlersin. Mutluluğu yakalaman dileğiyle.
Spor yapmak istiyorum ama çok üşeniyorum. Düzeltemiyorum hocam özellikle bazı yemekler çok kötü geliyor bana. 11.sınıfta sanırım bölüm seçme dönemiymiş herkes lise iyi diyor benim de iyi geçer umarım hiç arkadaşım kalmadı.

Nasıl yani cidden hala bu "oha kız oooo" muhabbetleri devam ediyor mu? Bu Türkler niye böyle ya.
Hocam kızla ya da böyle cool gibi olan erkeklerle otursam dalga geçiyorlar ya bomboş konular. Bir kız bir erkek mesela çarpışsa gülüyorlar.

Lisede dersler çok zorlaşıyor o yüzden lise sınavlarından biraz korkuyorum.

Geçen günde sanaldan konuştuğum birisi durduk yere beni engellemiş ona sinir oldum biraz.

Spor yapmak istiyorum ama çok üşeniyorum. Düzeltemiyorum hocam özellikle bazı yemekler çok kötü geliyor bana. 11.sınıfta sanırım bölüm seçme dönemiymiş herkes lise iyi diyor benim de iyi geçer umarım hiç arkadaşım kalmadı.
Şu an arkadaşının olmaması çokta önemli değil. Ben ortaokuldan kimseyle konuşmuyorum. Çoğunluk arkadaşlarım Lise, Yazlık, Arkadaşlarımın arkadaşları falan yani. Lisede ne kadar arkadaş grubun olursa olsun yanında bir olmazsa olmazın olsun.
7.Sınıfta sporu kilo vermek için yap. LGS sonrası başlarsın GYM'e. Şu an sabah kalktığın mekik, şınav, zıplama çalışsan yeter. Benim rutin böyleydi. Antrenmanlar öncesi zıplama çalışmam şu an bile işime yariyor ama bileğim sağlıklı olsa :(

Hiç sanal arkadaşım olmadı ama sosyal hayatında bir etkisi olmaz.

Geri
Yukarı