13 Yaşında Nasıl Kilo Verilir?

vbios

Kilopat
Makaleler
4
Ben 13 yaşındayım. Kilom 59, boyum 1.70 cm. Kilom biraz iyi gibi fakat simit bölgem (yan karın) biraz fazla, acaba bunu nasıl eritebilirim ve nasıl çabuk kilo veririm? Bu arada 30 Temmuz'da tatile gideceğimiz için kilo vericem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 13 yaşındayım. Kilom 59, boyum 1.70 cm. Kilom biraz iyi gibi fakat simit bölgem (yan karın) biraz fazla, acaba bunu nasıl eritebilirim ve nasıl çabuk kilo veririm? Bu arada 30 Temmuz'da tatile gideceğimiz için kilo vericem.
Basketbol oynamayı dene. Hem boyun uzar hem de kilo verirsin.

Her şeyden önemlisi kilo verirken sağlıgını korumak. Sağlıksız yollardan kilo vermenin cok çeşitli yolu var. Sağlıklı olanı ve vücuduna uygun yolları en iyi bir diyetisyene giderek öğrenebilirsin.

Yüzme kursuna yazıl eğer imkanın varsa. Sınırlarını zorla ki daha çabuk kilo verebilesin. Kilon boyuna göre gayet normal geldi bana zaten Dünya Sağlık Örgütü Kütle Boy İndeksi'ne göre de gayet normal seviyede. Eğer imkanım yok diyorsan beslenmene dikkat et,yağlı yiyeceklerden,şekerden ve undan uzak ol. Yani mümkünse hamur işi yeme. Sabahları erken kalk,yarım saat ya da bir saat koş. Eve gelince duş al ve dinlen. Faydasını göreceğine eminim. Ama tüm bunları rutin haline getirmezsen kilo veremezsin. Onun da uyarısını yapayım.

Herkesin metabolizması, dolayısıyla da kilo verme yöntemleri farklıdır. Simit bölgesi, zor eriyen bir bölge. Ben, şöyle bir yöntem uygulamış ve sonuç almıştım: En başta şekeri kestim. O dönem ketojenik diyet yaptım. Karbonhidratı hayatımdan çıkardım. Zeytinyağı, fındık, fıstık, avokado gibi sağlıklı yağlar, protein ve bol yeşillik tükettim. Bunun yanında sabah aç karnına 1 saatlik kardiyo antrenmanı (bisiklet) yaptım. Tabi bir de haftada 4 gün ağırlık antrenmanım vardı. 4 haftada belden 6 cmlik incelme sağladım. Kilom ise aynı kalmıştı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı