13 yaşında otomobil sporlarına başlamak

4my_yusuff

Picopat
Daha fazla  
13 yaşımda arabalara heveslendim ve kartingden baslamaya karar verdim ancak diğer yarış pilotlarının hayatlarını okudukça çok geç kaldığımı hissetmeye başladım, hevesimi ve yeteneğimi göstermek amacıyla kurumlara mail gönderdim ama pek de işe yaradığını söyleyemem. Sizce 5-6 senemi karting ile geçirsem kendime sponsor bulabilir miyim? Veya ileride Formula 4 veya GT serisinde yer alabilir miyim? En kötü derslerime calışıp üniversitede otomotiv mühendisliği okurum anca o adamların lastiğini değiştirir yakıtını falan doldururum :D Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Para lazım. Ve gerçekten yeteneğin olması lazım. Dediğin gibi yaş olarak geç kalmışsın. Ama yine de denemeye değer. Okul hayatının önüne geçmesin yeter.
Peki ben gerçekten bu işe emeğimi versem ilerde güzel yerlere gelebilir miyim? Bide şu para konusunda eğitim aldığım ekip, takım bana destek vermez mi? Çünkü bir çok yer kendine pilot yetiştirmeyi vesaire hedefliyor.

13 yaşı neden ve nasıl geç?
Bir çok formula pilotu kartinge 5-6 yaşından itibaren başlıyor o yüzden geç olarak sayıyorlar ama söylendiği gibi bencede denemeye değer

13 yaşı neden ve nasıl geç?
5-6, bilemedin 7-8 yaşlarında başlanıyor normalde kartinge.

13 yaşımda arabalara heveslendim ve kartingden baslamaya karar verdim ancak diğer yarış pilotlarının hayatlarını okudukça çok geç kaldığımı hissetmeye başladım, hevesimi ve yeteneğimi göstermek amacıyla kurumlara mail gönderdim ama pek de işe yaradığını söyleyemem. Sizce 5-6 senemi karting ile geçirsem kendime sponsor bulabilir miyim? Veya ileride Formula 4 veya GT serisinde yer alabilir miyim? En kötü derslerime calışıp üniversitede otomotiv mühendisliği okurum anca o adamların lastiğini değiştirir yakıtını falan doldururum :D Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?
İleri noktalara gelmenin pek çok yolu var. Kısa zaman önce Cem Bölükbaşı bunların bir örneği olmayı başardı. Sanalden gerçeğe bir Formula sürücüsü oldu. Tabi şu ana dek istikrarlı bir çizgi çizemedi, ama onun kariyerine de bakabilirsin.

Şu anda ekonomi çok kötü. Ailenin seni kartinge yazdırmaya gücü yetmeyebilir. Çok zengin olman lazım. İnsanlar normal fitness spor bile yapamıyor protein alamıyor vücuduna.

Karting hayallerini siyah poşete koymalısın maalesef. Çok çalışıp ileride Almanya'da mühendis olabilirsin. Orada hafta sonları nürburgring'de yarışırsın :). Tek çaren bu gibi duruyor eğer çok zengin değilsen.

İleri noktalara gelmenin pek çok yolu var. Kısa zaman önce Cem Bölükbaşı bunların bir örneği olmayı başardı. Sanalden gerçeğe bir Formula sürücüsü oldu. Tabi şu ana dek istikrarlı bir çizgi çizemedi, ama onun kariyerine de bakabilirsin.
Cem sanaldan geçti ama öncesi de var. O da 5-6 yaşlarında başladı 9 yaşında hem Türkiye hem Avrupa karting şampiyonalarında yarışıyordu.

Bir çok formula pilotu kartinge 5-6 yaşından itibaren başlıyor o yüzden geç olarak sayıyorlar ama söylendiği gibi bencede denemeye değer
Formula için geç ama bu motorsporlarında hiçbir geleceğiniz olmayacağı anlamına gelmiyor. Bir çok farklı seri var sonuçta gerçekten yetenekli ve azimliyseniz elbet bir seride ilerde kendinize yer bulursunuz.

Peki ben gerçekten bu işe emeğimi versem ilerde güzel yerlere gelebilir miyim? Bide şu para konusunda eğitim aldığım ekip, takım bana destek vermez mi? Çünkü bir çok yer kendine pilot yetiştirmeyi vesaire hedefliyor.

Geç olan şey karting için yaşın. 13 yaşınnda karting yerine daha gelişmiş ve daha iyi birşey ile başla. 16 yaşına kadar bisiklet süremeyenin tahta çocuk bisikleti gibi birşey ile başlaması istemesi gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı