13 yaşında para nasıl kazanılır?

Kardeşim bu yaşta borsaya kripto ya giremezsin. Ama illa çalışacağım diyorsan yaz tatillerinde berberlik, garsonluk gibi işlere girebilirsin. Erken yaşta PC sahibi olmak güzeldir. Ama gel gör ki bu sana bağlı yazılım vb. şeyler için kullanırsan bu yaşta çok çabuk yükselirsin. 13 yaş geç falan değil sene olmuş 2023 millef hala 90'larda yaşadığını sanıyor. Devir teknoloji devri yeter ki sen iyi yönde kullan bunu oyun bağımlısı vesaire olmadığın sürece teknoloji üzerinden yürür gidersin. Tecrübeye sabit.

Canım öncelikle merhaba,seninle benzer bi durumu önceden bende yaşadım bu konuda seni anlıyorum,ancak 13 yaşında ne benim,ne senin,nede başka birinin oyun konusunda zaman kontrolü olmayacaktır,özellikle sınav senesinde oyunu bir köşeye bırak ve eğer özel liseye gideceğin garanti değil ise adam akıllı bir ortam kazanmak için bile 9 ay için derslerine odaklan.Emin ol lisenin en geç 2. sınıfında kendileri alacaklardır istediğin bilgisayarı,iyi günler.

Ben de 13-14 yaşlardeyken kriptoya girdim ve işi bilmedigimden dolayı (zararda iken all sat yapa yapa) bı miktar para kaybetmiştim. Yani 13 yaşında kripto veya borsaya girmeni tavsiye etmem. Küçük paralarla gireceğin için ciddi bir para kazandırmaz ve seni uğraştırır ayrıca riski de var Eğer ki bu yaşta yine de bu tarz işler yapmak istiyorum diyorsan bence en mantıklısı CSGO pazarıdır. Gelelim para kazanma konusuna bu yaşta yapabileceğin en mantıklı şeylerden biri. Oyun hesapları al sat yapmaktır. Ben de senin yaşlarındayken yaptım ve güzel para kazandım. Ama bunları yaparken derslerini ihmal edersen kazandığın tüm para senin için zarardır. Ve çok ciddi paralar kazanmayı da bekleme. Ayrıca ailenin PC almama konusunda da haklı olabileceğini düşün. Çünkü PC gerçekten tehlikeli bir cihazdır. Ve bağımlılık yapabilir. Eğer tek amacın ve PC isteme sebebin oyun oynamak ise bu ciddi bir sıkıntı doğurur ileri de. Son olarak yaşın küçük bir yaş değil. Yapamazsın edemezsin diyenleri umursama. Burada ki bir çok kişinin 13 yaşında ne kripto dan ne de borsadan haberi yoktu.

Son düzenleme:
Aklımda borsaya girmek var. Sizce ne yapmalıyım? Ailemin durumu iyi, derslerim çok yüksek ama yine de PC almıyorlar. Ben de kendim kazanayım dedim. Borsa veya kripto paradan iyi para kazanır mıyım?
Ya bu yaşta uğraşma onlarla güzel kardeşim, ailenden harçlık al onları biriktir.

Geri
Yukarı