13 yaşında spor yapmak boyu veya sağlığı olumsuz etkiler mi?

Spor yapmak boyu kısaltır mı? 13 yaş

• Oy verenlerin toplamı
    38

FlawXLess

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 13 yaşında, 158 boyundayım. Kilom 45. Spor yapmak istiyorum çünkü başka insanlara karşı kendimi korumak istiyorum. Güçsüzüm, mekik, şınav Squad, vb. sporlar yapıyorum. Bu sporlar boy uzumasını engeller mi? Ağırlık kaldıramıyorum. Sadece elime şişe alıp yumruk falan atıyorum. Sizce bunları bırakıp sadece basketbol gibi bir spora mi yönelmeliyim yoksa şınav mekik gibi sporlar beni olumlu yönde etkiler mi? Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Halter vb. şekilde üstünüze ağırlık bindiren şeyleri kullanırsanız; kemik gelişiminizi yavaşlatabilirsiniz sanırım. (Kesin demiyorum, aksi de olabilir.)

Son düzenleme:
Merhaba, 13 yaşında, 158 boyundayım. Kilom 45. Spor yapmak istiyorum çünkü başka insanlara karşı kendimi korumak istiyorum. Güçsüzüm, mekik, şınav Squad, vb. sporlar yapıyorum. Bu sporlar boy uzumasını engeller mi? Ağırlık kaldıramıyorum. Sadece elime şişe alıp yumruk falan atıyorum. Sizce bunları bırakıp sadece basketbol gibi bir spora mi yönelmeliyim yoksa şınav mekik gibi sporlar beni olumlu yönde etkiler mi? Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
Geçin şu fitness boy kısaltır hikayelerini sağdan soldan duyup çekiniyorsunuz. Gidin yapın sporunuzu milletin de boş laflarına bakmayın.
Halter vb. şekilde üstünüze ağırlık bindiren şeyleri kullanırsanız; kemik gelişiminizi yavaşlatabilirsiniz sanırım.
Saçmalıyorsun resmen ben 8 yıldır halter yapıyorum ve 21 yaşındayım boyum ise 1.85 nereden duyuyorsunuz bunları bilmiyorum.

Geçin şu fitness boy kısaltır hikayelerini sağdan soldan duyup çekiniyorsunuz. Gidin yapın sporunuzu milletin de boş laflarına bakmayın.

Saçmalıyorsun resmen ben 8 yıldır halter yapıyorum ve 21 yaşındayım boyum ise 1.85 nereden duyuyorsunuz bunları bilmiyorum.

Aynı şekilde boyun kısa kaldığını söyleyenler de var, napıcaz şimdi? Sanırım araştırıp bilimsel bir şeyini bulmak lazım.

Aynı şekilde boyun kısa kaldığını söyleyenler de var, napıcaz şimdi? Sanırım araştırıp bilimsel bir şeyini bulmak lazım.

Araştırıp bilimsel çalışmalara bakabilirsin. He ben üşenirim kardeşim dersen savaş hocamız ve ege fitness senin benim yerime olayı özetlemiş.

Merhaba, 13 yaşında, 158 boyundayım. Kilom 45. spor yapmak istiyorum çünkü başka insanlara karşı kendimi korumak istiyorum. Güçsüzüm, mekik, şınav Squad, vb. sporlar yapıyorum. Bu sporlar boy uzumasını engeller mi? Ağırlık kaldıramıyorum. Sadece elime şişe alıp yumruk falan atıyorum. Sizce bunları bırakıp sadece basketbol gibi bir spora mi yönelmeliyim yoksa şınav mekik gibi sporlar beni olumlu yönde etkiler mi? Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Bilinçli bir şekilde antrenman yapıp uykuna ve beslenmene önem verdikten sonra hiçbir şey olmaz.

Halter vb. şekilde üstünüze ağırlık bindiren şeyleri kullanırsanız; kemik gelişiminizi yavaşlatabilirsiniz sanırım.

Sanmıyorum, sonuçta antrenman sonrası kas lifleri yıprandığı için gelişiyorsunuz. O zaman küçük yaşta yaptığınız herhangi bir anaerobik sporun boyunuzu olumsuz yönde etkilemesi gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı