13 Yıllık DH üyesinden selamlar

Bende bugün geldim 5 yıl aradan sonra. Her an geri gidebilirim çok sıkı kurallar yüzünden 5 yıl önce sorunumu çözemeden ban yemiştim. Lanet okuyup gittim lakin bu gece geldim ama her an kaçabilirim. İmla kurallarına uymayınca ban yemiştim aslında imla kurallarını pek bilmiyordum uymuyordum degil. PC sorunumu çözecek aşamada ban yiyince o an kapattım. Şimdi yine geziniyorum bakayım kitap yazacak seviyede dil imla bilgim olmasa da (ki buna ne gerek var bu kadar) sorun çözmeden ziyade kullanıcıların yazılarında sorun arayan tiplerle doluydu. Bu geceden itibaren test ediyorum ve yine aynı olay olursa dönmemek üzere terk edecegim. DH hakkında ise haklısın çorba oldu orası. Buradan ziyade daha çok Reddit'te takılıyorum benim için ana kara orası. Bekleyelim görelim.

Hoş geldiniz öncelikle.

DH üye olmasam da arada bakındığım yerlerdendi. Ama gerçekten son zamanlarda iyice cıvıdı ortam.

Burası ora kadar aktif değil ama trolle pek rastlamazsınız. En azından çok çok daha kaliteli bir ortam var. Bunu sağlayan başlıca şeylerden birisi sıkı kurallar; aman dikkatli olun, ban yemeyin. 🙂

İkinci el bölümünü aktif kullanmış eski bir DH üyesi olarak hoş geldiniz diyorum.

Platformumuz son zamanlarda epey kalabalıklaştı. Bunun getirdiği bir moderasyon yükü var. Bu bağlamda işimiz biraz daha zor. Yine de rapor özelliğini kullanırsanız elimizden geldiğince sorunu çözmeye çalışıyoruz.

Moderasyonu eleştiren konuları ara ara görebilirsiniz. Bu konular bizzat moderatörlerimiz tarafından onaylanmakta. Kimisi bir süre açık kalır, kimisi cevaplanıp kitlenir.

Yazım kurallarımız katıdır. Sürekli eleştirilse de aslında burayı diğer yerlerden ayıran özellik olduğu zamanla anlaşıldı diye inanıyorum.

Son olarak her gün 1000'den fazla konunun tek tek onaylandığı Sosyal'in inanılmaz bir insan emeği ile yoluna devam ettiğini belirtmek istiyorum.

Umarım güzel vakit geçirir, sorularınıza cevap bulursunuz. Cevap alamadığınızda da "Öne çıkar" butonunu kullanabilirsiniz.

Birkaç yıl önce üyeliğimi açmıştım ama hiç geçmemiştim. Geçen gün ikinci el ilanları için bir gireyim dedim ve gerçekten sevdim. Hiç fena bir yer değil ama buraya nazaran çok garip konular var. ``10K aylık maaşım yetmiyor`` gibi. Yine de okuması eğlenceli oluyor. Bir de oradaki aktiflik ve kullanıcı sayısı buraya kıyasla dehşet verici derecede fazla. Normal bir öne çıkarılmış konudaki bir mesaj bile 200 beğenileri görürken burada bir yönetici Türkçe kuralarını kaldırıyoruz bile dese o kadar beğeni alamaz. Moderasyon ekibine baktım, buranınkinin 2-3 katı civarı bir şey. Instagram'da da bayağı mizahı yapılıyor oradaki konu ve mesajların, fazla bilinen bir yer yani. Buraya nazaran iyi olan tarafları, özel mesaj, istediğin zaman yazını düzenlemen, yazını silmen, detaylı ikinci el alım-satım yeri, farklı güzel emojiler, oylamayla konunun yukarı çıkması, mesajların birleşmemesi, kategori çeşitliliği ve en beğenilen yorumların konunun başında gözükmesi. Bir de Xenforo'nun saçma kısıtlamaları yok. Neredeyse her forum Xenforo kullanıyor diye Technopat, SDN ve DA gibi forumlarda olduğu gibi sıkmıyor tasarımı. Kısaca çok daha özgürsün orada. Bir de ergen kitle biraz daha düşük gibi orada. Türkçe kurallarının serbestliğine falan hiç girmeyeceğim. Zaten bu durum sadece bu foruma özel bir şey, farklı forumlar karşılaştırılamaz bu gerekçe ile.

Ancak maalesef ki bu olumlu şeylere rağmen İtopya, İncehesap gibi sponsorluklarına karşın açılan şikayet konularını kaldırmaları beni oradan bayağı soğuttu. Mesut Çevik'in İtopya müdürü ile yaptığı saçma video da tuzu biberi oldu. O yüzden daha iyi bir forum yok diye şimdilik burada devam, siz de hoş geldiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı