130 kiloda biri için bisiklet önerisi

yolsuzyolcu

Decapat
Selamlar arkadaşlar şişkoyum, ve yokuşları bol bir yerde oturuyorum :)
130 kg birini ağlamadan yokuş yukarı yokuş ağacı rahat götürecek 2000 TL altı bisiklet öneriniz var mı?
En fazla 2250 olur sonrası olmaz malum kriz var :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

Bisitlet kadrosu boyuna uygun olmalı, M,L,XL boy kadrolar var. Oradan başlaman lazım ilk önce. Ağır kiloda ilk bozulan kadro değil, jantlar. Ağırlık yüzünden jantlar sekiz oluyor genelde. Ben zamanında Scott Aspect serisinden birşey almıştım tavsiye üzerine.

İllaki sıfır bisiklet almak zorunda değilsin, ikinci el bisiklet alabilirsin. İkinci elde ucuz hesaplı modeller olabiliyor, bir arkadaşım sahibinden sitesine koyduğu bir ilan (Sony PSP) ile güzel bir bisikleti (Whistle marka) değiş-tokuş etmişti.

Bisiklet almak isteyenlere ilk tavsiyem mümkünse bir arkadaşınızdan ödünç alın ve kullanın bir süre bakalım: hevesiniz geçicimi. Eğer düzenli kullanıyorsanız, kendinize birtane edinmenizin vakti gelmiştir. Ben kendi bisikletimi, bisiklet almak isteyen birkaç kişiye ödünç verdim: Hiçbiri sonunda bisiklet almadı, heveslerinin geçiçi olduğunu anladı.

Kolay gelsin.

Selam,

Bisitlet kadrosu boyuna uygun olmalı, M,L,XL boy kadrolar var. Oradan başlaman lazım ilk önce. Ağır kiloda ilk bozulan kadro değil, jantlar. Ağırlık yüzünden jantlar sekiz oluyor genelde. Ben zamanında Scott Aspect serisinden birşey almıştım tavsiye üzerine.

İllaki sıfır bisiklet almak zorunda değilsin, ikinci el bisiklet alabilirsin. İkinci elde ucuz hesaplı modeller olabiliyor, bir arkadaşım sahibinden sitesine koyduğu bir ilan (Sony PSP) ile güzel bir bisikleti (Whistle marka) değiş-tokuş etmişti.

Bisiklet almak isteyenlere ilk tavsiyem mümkünse bir arkadaşınızdan ödünç alın ve kullanın bir süre bakalım: hevesiniz geçicimi. Eğer düzenli kullanıyorsanız, kendinize birtane edinmenizin vakti gelmiştir. Ben kendi bisikletimi, bisiklet almak isteyen birkaç kişiye ödünç verdim: Hiçbiri sonunda bisiklet almadı, heveslerinin geçiçi olduğunu anladı.

Kolay gelsin.
Merhaba , bisiklet kiralayıp sürüyordum daha önceden 100 kiloyken yani sürmeyi biliyorum ama teknik yonunden hiç anlamıyorum, boyum 1.80 2.el alırsam 130 kilo kaldırması açısından hangi özelliğine dikkat etmeliyim?

Merhaba. Yanlış anlamazsan, 130 kilo ile 2000TL altı bir bisiklet sürmek senin için eziyet olabilir. En azından bir 100 kiloya düşüp öyle bir bisiklet almayı tercih edebilirsin. Belki de bisikleti kilo vermek için istiyorsun ama onun yerine tempolu yürüyüş bazı günler de koşu yapmanın daha faydalı olacağını söyleyebilirim.

Merhaba,

Bisiklet kadronusunun boyu rahat sürüş yapman için önemli, youtube da birçok video var konu hakkında. Benim gibi ağır kişiler için asıl önemli olan jantların sağlamlığı ve genişliği. Jant ince/dar yerine geniş olursa lastikte geniş ise daha fazla yere temas ettiği için ağırlığı daha iyi yere dağıtabiliyor. Jant'ın sağlam olması daha sonra sekiz (yamuk) olmaması için önemli.

Çoğu kişide heves oluyor, sonra hemen geçiyor bu yüzden uyarmak istemiştin.

Yeni konular

Geri
Yukarı