1300-1400 TL arası 2. el sistem toplama

Hermaous

Decapat
Elimdeki bütçe ancak bu kadar. Bu bütçe ile CoD Warzone gibi oyunları oynayabileceği bir sistem önerisi yapabilir misiniz? Tabii böyle bir şey mümkünse. Monitör dahil değil. Harddisk te var

Son düzenleme:
Elimdeki bütçe ancak bu kadar. Bu bütçe ile CoD Warzone gibi oyunları oynayabileceği bir sistem önerisi yapabilir misiniz? Tabii böyle bir şey mümkünse. Monitör dahil değil.
Mümkün. Elimde GTX 950 2GB var düşünür müsün?

Bu tür sistemlerde kasanın önemi yok parçaları tutsun yeter. Bendeki 2 yan kasanın yan kapağı açık içinde 1 tane kasa fanı yok takır takır çalışıyor. Yani yeni nesil DDR4 sistemlerdeki gibi önemli değil kasa.

Kasa : Dandik 20TL lik
PSU : 400W Yüskek yüzdeli (%75) > 148TL
SSD : Crucial 240GB > 238TL
Ekran kartı : GTX750ti 300TL (LetGo ve çevre bilgisayarcılardan bulunur)

700TL bütçe kalıyor. Anakart + işlemci + RAM kombinasyonunu satan çok satıcı var. Bir kaç örnek veriyorum Örnek1 // Örnek 2 // Örnek 3

Elinde sağlam bir bilgisayar olmuş oluyor. Eğer çok uğraşırsan üçlü komboyu daha uyguna bulup 50-60 artık ne kadar arttıysa 750ti yerine RX460 bulabilirsin. Alacağın performans artar.

NOT: Alan yetmez ise ihtiyace göre 160GB 30TL, 240GB HDD 40TL'dir piyasası.

Mümkün. Elimde GTX 950 2 GB var düşünür müsün?

Diğer parçalara karar verdikten sonra düşünebilirim. Teşekkürler.
Bu tür sistemlerde kasanın önemi yok parçaları tutsun yeter. Bendeki 2 yan kasanın yan kapağı açık içinde 1 tane kasa fanı yok takır takır çalışıyor. Yani yeni nesil DDR4 sistemlerdeki gibi önemli değil kasa.

700TL bütçe kalıyor. Anakart + işlemci + RAM kombinasyonunu satan çok satıcı var. Bir kaç örnek veriyorum Örnek1 // Örnek 2 // Örnek 3

Elinde sağlam bir bilgisayar olmuş oluyor. Eğer çok uğraşırsan üçlü komboyu daha uyguna bulup 50-60 artık ne kadar arttıysa 750ti yerine RX460 bulabilirsin. Alacağın performans artar.
Elimde HDD var. SSD yi çıkarıp Ekran kartı yükseltebilir miyiz?

NOT: Alan yetmez ise ihtiyace göre 160GB 30TL, 240GB HDD 40TL'dir piyasası.
Arkadaşında dedigi gibi ssd yerine 500gb 1tb hdd de alabilirsin 700tl bütçeye i5 3570 250 tl falan 300tl anakart alırsın 1155 pin 150tlyede 8gb ddr3 ram alırsın sağlam bir sistem olur pubg steamı bile düşük ayarlarda akıcı oynatır.

Elimde HDD var. SSD yi çıkarıp Ekran kartı yükseltebilir miyiz?
Elbette ama özellikle SSD önerdim sistem hızlı çalışsın diye. Eğer elindekini kullanacaksan 2.El RX570 alırsın ki 2.Nesil i5 işlemcinin besleyebileceği sınır GPU'dur. O oyunları çok daha rahat oynarsın lakin ara sahnelerde, Win açılış hızında ve dosya aktarım hızlarında yavaşlama olacaktır onu da ekliyeyim.

Elbette ama özellikle SSD önerdim sistem hızlı çalışsın diye. Eğer elindekini kullanacaksan 2.El RX570 alırsın ki 2.Nesil i5 işlemcinin besleyebileceği sınır GPU'dur. O oyunları çok daha rahat oynarsın lakin ara sahnelerde, Win açılış hızında ve dosya aktarım hızlarında yavaşlama olacaktır onu da ekliyeyim.
SSD nin öneminin farkındayım ama bu bütçe için performans daha önemli sanırım. Teşekkürler bu arada.
500 TL te Rx570 i nerede bulabilirim. Sahibinden de hep 700 TL civarı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı