1300-1500TL Monitör Önerisi

• Konuyu başlatan CC76
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

CC76

Kilopat
Şu anki monitörüm bayağı eski olduğu için yeni bir monitör almak istiyorum. Genel olarak oyun oynasam da, film izlediğimde oluyor. Bütçem 1300-1500 TL arasında. Ben Asus VG248QE ve Samsung C24FG70 arasında kaldım. ASUS indirim ile 1100 TL'ye düşerken, Samsung indirim ile en düşük 1500 TL'ye düştü. Gerçekten aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem kavisli olduğu, hem de yeni panel olduğu için biraz daha para biriktirip Samsung C24FG70 almayı düşünüyordum. Gerçekten değmez mi? Değmezse beklememe pek de gerek yok.

MG248QR, Kesinlikle almalısın 1453₺ idi en son, öncek monitörüm dostum güzel mönitor.
Bu arada AG241QX'i 1498 ₺ fiyata yanlış fiyatlandırıldığı zaman kaptım. Vatan'ı takip et her an olabilir.

MG248QR, Kesinlikle almalısın 1453₺ idi en son, öncek monitörüm dostum güzel mönitor.
Bu arada AG241QX'i 1498 ₺ fiyata yanlış fiyatlandırıldığı zaman kaptım. Vatan'ı takip et her an olabilir.

VG248QE ile MG248QR'nin arasında ne fark var acaba? Ekran kartım GTX1060. Eğer aradaki fark sadece FreeSync ise, zaten kullanamıyacağım özelliğe 200-300 TL fark vermek gereksiz olmaz mı?

Neden acaba?

VG248QE ile MG248QR'nin arasında ne fark var acaba? Ekran kartım GTX1060. Eğer aradaki fark sadece FreeSync ise, zaten kullanamıyacağım özelliğe 200-300 TL fark vermek gereksiz olmaz mı?

Neden acaba?
VA panel olduğu için daha canlı ve net görüntüler verecektir. Üstelik 1800R.

1800R olması düz monitöre göre daha avantaj sağlar mı acaba? Ayrıca Asus ve Samsung'un oyuncular için sağlıklı olmadığını yazıyor sanırım. Bi kontrol ederseniz sevinirim.
What 1080p 144hz monitor shuld i buy?(Samsung C24FG70) • r/Monitors
1800R olmasının avantajı monitörün yan tarafına bakacakken kafanızı çevirmeniz gerekecek. Böylece oyunun içindeymişsiniz gibi saracak etrafınızı. Fakat düz monitörde hiç kafanızı hareket ettirmeden düz bakıyorsunuz. Sağlık kavramı markalar ile karşılaştırılamaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı