1300 tl sistem önerisi

• Konuyu başlatan Musab Karagülle
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 4B
Arkadaş tek seferde 2300 TL harcayabilecekse verdiğin sistem çok güzel duruyor. Anakart ASUS yerine Gigabyte 970A-UD3P alınabilir ki daha fazla faz sayısına sahipolması da bir artı. Fiyatlar eşit, hızaşırtma durumları da müsait. Gerisi sistemi kuracak kişinin beğenisine kalıyor. Kasa olarak da CM veya TT seçmek görselliğe bakıyor ama CM'nin PSU'suna benim şahsi güvenim biraz daha fazla. Aradaki fiyat farkının bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Tek sevmediğim nokta CM'deki fan yuvası sayısı. K380 gibi güzel bir kasaya 1 fan yuvası koymaları dalga geçermiş gibi bir nitelik taşıyor. Almışken ASUS kalitesi ve arkadaşın kolay bir şekilde BIOS kullanmasını istediğim için M5A97 koydum. Gigabyte'de tercih edilebilir.

Tek sevmediğim nokta CM'deki fan yuvası sayısı. K380 gibi güzel bir kasaya 1 fan yuvası koymaları dalga geçermiş gibi bir nitelik taşıyor. Almışken ASUS kalitesi ve arkadaşın kolay bir şekilde BIOS kullanmasını istediğim için M5A97 koydum. Gigabyte'de tercih edilebilir.
Ben de anakartta ASUS "kalitesi"ne pek güvenemediğimden (sebebi son iki anakartımın bu markadan olup birisinin bozuk çıkması, diğerinin de garanti süresi biter bitmez bozulması) ve ilgili anakart ile ilgili pekçok şikayet okuduğumdan bunu söyledim. Bunda da sorun yok mudur? Vardır tabi. Alacak kişiye bağlı gerisi artık.

Ben de anakartta ASUS "kalitesi"ne pek güvenemediğimden (sebebi son iki anakartımın bu markadan olup birisinin bozuk çıkması, diğerinin de garanti süresi biter bitmez bozulması) ve ilgili anakart ile ilgili pekçok şikayet okuduğumdan bunu söyledim. Bunda da sorun yok mudur? Vardır tabi. Alacak kişiye bağlı gerisi artık.
Teknoloji şans işi. :) 
Uyumsuz bir şey var mı?
x0v7Q9.png

Son düzenleyen: Moderatör:
teknoloji şans işi :) 
Uyumsuz birşey varmı?
x0v7Q9.png

Kasaya çok ama çok para harcamışsın. Zalman Z3 Plus + Tauro 80+ 600W PSU seçilerek yaklaşık 100TL kar edebilirsin. Bu da ekran kartı için yeterli bir bütçe diye düşünüyorum.

Ayrıca IPS monitörü nerelerde kullanacaksın başka? Sadece bilgisayarında oyun oynarken mi?

Kasaya çok ama çok para harcamışsın. Zalman Z3 Plus + Tauro 80+ 600W PSU seçilerek yaklaşık 100TL kar edebilirsin. Bu da ekran kartı için yeterli bir bütçe diye düşünüyorum.

Ayrıca IPS monitörü nerelerde kullanacaksın başka? Sadece bilgisayarında oyun oynarken mi?
hem oyun hemde film izlerken 
xBJZVM.png
wLkpJZ.png

Şimdi nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX770 sana yeterli olacaktır. SSD koymazsan R9 290 PCS+ alabilirsin. :)
Eline para geçtiğinde işlemci soğutucu almayı unutma. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı