1300 TL Sistem Toplama

Yiğit Ercan

Kilopat
Daha fazla  
Ben kendime 1300 TL tutan bir sistem toplayacağım. İlk baharda toplayacağım için doların düşmesini bekliyorum. Sizden şu doların yüksek olduğu tarihlerde bana bir 1500 TL tutan bir sistem toplar mısınız? Doların artması yüzünden sistem fiyatları 200 TL arttı o yüzden 1500 TL sistem toplamanızı istiyorum ki dolar düştüğünde 1300 TL olsun. Ama sistem tavsiyesi de verebilirsiniz örneğin ben GTX 1050 ile AMD ATHLON 860K kullanmak istiyorum sizce darboğaz olur mu? RX 460 kullanmayı düşünüyordum ama GTX 1050 Rx 460'dan daha performanslı diye gördüm. Önerilerinizi bekliyorum :)

Oynayacağım oyunlar Minecraft, Euro Truck Simulator 2, CS:GO ve de çeşitli oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş 1050 alcana rx470 al miss gibi olur Recep Baltaş Lütfen okursan sevinirim eline 3 kuruş para bulan sistem topluyor bi el atın saygılar

Kardeş 1050 alcana rx470 al miss gibi olur Recep Baltaş Lütfen okursan sevinirim eline 3 kuruş para bulan sistem topluyor bi el atın saygılar
Normal arkadaşın daha ilk mesajı. 1-
RX 470 darboğaz yapacaktır. Onun için araştırmdan gelip yazmayın.
2- Herkes senin gibi zengin değil. Belki de bu adam yıllarca biriktirdi parayı. Her bütçeye uygun alternatifler var.
3- Son olarak baştan sona oku ve uygula!
Technopat Sosyal Kuralları

@AbeRazor Saçmalamayın. Hiç Gtx 1080 SLI yapmak varken RX 470' mi alınırmış, duymamış olayım (!)

Sadece RX 470 alınca monitöre bağlayıp oynayamıyorsunuz. RX 470' li bir PC için en az 2.500 TL gerekir.

Konuya gelecek olursak, bu bütçenin içine ekran kartı eklemek pek mantıklı değil. Çünkü HD 530, R7 240 gücünde ve LoL, CS:GO gibi oyunları en yüksek ayarlarda, GtaV gibi oyunları 720p Low ayarlarda 60 FPS' ye yakın değerlerde oynatacaktır. Daha sonra para biriktirip ekran kartı eklemek isterseniz, darboğaz sorununuz da olmayacak.

-Intel core i3 6100 işlemci
-MSI H110M Pro-VD anakart
-Kıngston 8GB DDR4 2133 MHz RAM
-Seagate 1 TB 7200 RPM HDD
-Dark dragon 500W kasa

Not: i3 6100 modelini aldığınızdan emin olun, çünkü i3 6098p' nin içerisinde HD 530 değil HD 510 var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı