1300 TL telefon faturası

Azygos1

Hectopat
Merhaba.

Türk Telekom kullanıcısıyım yaklaşık 3 yıldır faturalı kullanıyorum ve faturalıda üst limiti 200 TL seçerek aylık 30 TL ödeme yaptığım paketim vardı. Son 2 ay içerisinde faturam 462 TL ikinci faturam 859 TL geldi. Öncelikle paket bitiminde bilgilendirme mesajı gelmedi. Üst limitim 200 TL iken nasıl olur da 4 katı ödeme yapacağım tutar gelir. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde ödeme yapılması gerektiğini tek yapılabilecek işlemin taksitlendirme olduğunu söylediler. Tüketici hakem heyeti başvuru yapıp ödeme yaptığım ücretleri geri alabilir miyim? Çünkü ödeme yapılmazsa ilerde faiziyle birlikte ödeme yapılması gerecek. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

52c81b73-0c3c-444b-a957-0d581b8a5001.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Türk Telekom kullanıcısıyım yaklaşık 3 yıldır faturalı kullanıyorum ve faturalıda üst limiti 200 TL seçerek aylık 30 TL ödeme yaptığım paketim vardı. Son 2 ay içerisinde faturam 462 TL ikinci faturam 859 TL geldi. Öncelikle paket bitiminde bilgilendirme mesajı gelmedi. Üst limitim 200 TL iken nasıl olur da 4 katı ödeme yapacağım tutar gelir. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümüzde ödeme yapılması gerektiğini tek yapılabilecek işlemin taksitlendirme olduğunu söylediler. Tüketici hakem heyeti başvuru yapıp ödeme yaptığım ücretleri geri alabilir miyim? Çünkü ödeme yapılmazsa ilerde faiziyle birlikte ödeme yapılması gerecek. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.

Eki Görüntüle 427952
Yalnız internet paketiniz bitse bile 250mb/9tl ye otomatik alıyor diye biliyorum. Bunuda sadece 2 defa alıyor 3.yü engelliyor diye biliyorum.

Hocam aynı durum benim babamın başına gelmişti 65TL faturası 350TL gelmişti itiraz etti sonradan öğrendik 275TL Apple ödemesi yapılmış.
Bizdede Apple cihaz kullanan cihaz yok iye itiraz ettik geri ödemesini düştüler itiraz edin detay isteyin.
Fatura üzerinden ödeme yapılmışmı onu öğrenin bir de.

200 TL limit dediğiniz muhtemelen 200 TL'de uyarı gibi bir sistemdir. Hattın kesilmesini sağlamıyordur. THH ile ilgili yardımcı olabilmek için de fatura detayında gördüğünüz nedir? Bu aşımdan kaynaklı bir fatura mı yoksa ödemelerle mi bu tutara çıkıldı? Biraz detay verebilirseniz yardımcı olmaya çalışayım

Öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp detay iste veya hangi hattı kullanıyosan netten o hattın web sayfasından kendi profiline gir ve geçmiş detaylarına bak aşımın varsa aşımına göre fazlamı azmı gelmiş hesapla aşımın yoksada ( ki vardır muhtemel ) müşteri hizmetlerine paketimi aştığımda durdurma özelliği istemiştim de yada şikayet var.com sitesine şikayette bulun en garantillisi şikayet var bence

😂 dostlarım uyarı mesajı gelmiş 200TL de mecbur ödenecek artık fatura teşekkürler ilginiz için.

Uyarı mesajı her şeyin sonu değildir. Eğer faturalandırmada haksız bir ücretlendirme olduğunu düşünüyorsanız itiraz edip fatura tutarını düşürebilirsiniz. Fatura detayındaki ücretlendirmeleri bilmediğimizden bu iş tamamen sizde. Bir kontrol edin derim ben

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı