1300 TL'ye R5 5600 sisteme PSU önerisi

Bütçe
1300

Katon

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 2x8 GB 3600 MHz
İşlemci
Ryzen 5 5600
Sistemim:
Ryzen 5 5600.
RTX 3070 Ti.
16 GB RAM.
Bütçem 1300 TL.
Düşündüğüm PSU'lar;
Eğer bu fiyat aralığına daha iyi bir PSU biliyorsanız, önerinizi esirgemeyin.

Sistemim:
Ryzen 5 5600.
RTX 3070 Ti.
16 GB RAM.
Bütçem 1300 TL.
Düşündüğüm PSU'lar;
Eğer bu fiyat aralığına daha iyi bir PSU biliyorsanız, önerinizi esirgemeyin.

NZXT alın kesinlikle fakat 750W daha iyi olabilir deepcool da işinizi görür.

TXII serisi düşük kaliteli bir seri. PF750 için yeterli bilgi bulamadım fakat sitesinde 12 ms hold up time verilmiş ve iç yapısına erişemedim o yüzden önermiyorum. Tercihiniz NZXT olmalı, üst düzey kalitede bir PSU. 750W isteniyorsa FSP alınmalı fakat NZXT'nin FSP Hyper Pro'dan daha kaliteli olduğu unutulmamalı.

Son düzenleme:
PF750 yüksek güç tüketen kartlar için uygun bir güç kaynağı değil, voltaj regülasyonu ve ripple değerleri pek de iyi değil. Zalman TXII'de aynı şekilde. Attığınız ürünlerden iç yapı olarak kıyaslanabilecek iki model mevcut, H3 Pro ve NZXT C ki NZXT C daha önde.

PF750 yüksek güç tüketen kartlar için uygun bir güç kaynağı değil, voltaj regülasyonu ve ripple değerleri pek de iyi değil. Zalman txıı'de aynı şekilde. Attığınız ürünlerden iç yapı olarak kıyaslanabilecek iki model mevcut, H3 Pro ve NZXT C ki NZXT C daha önde.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam birazcık yanlış bilgi vermişiz düzeltelim.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam birazcık yanlış bilgi vermişiz düzeltelim.

Estağfurullah. PF750 ve TXII grup regülasyonlu üniteler (bu tipte iyi test sonuçları verebilen modeller de mevcut tabii, misal Corsair CV450, CV550 ya da Thermaltake BX1 ama çok nadir) H3-Pro ve NZXT C Bronze ise DC-DC çeviriciye sahip. İç yapıları denk olsa bile ki değil, her türlü daha iyi voltaj regülasyonuna sahip olmaları söz konusu.

Geri
Yukarı