13000 TL hazır sistem önerisi

buraktezz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ilk öncelikle, profesyonel olarak video editörlük yapıyorum. Bundan dolayı çok fazla 4K görüntü kurguluyorum. Bazı yerlerde işim gereği After Effects kullanıyorum. Bu programlarda beni üzmeyecek ve onu haricinde FPS oyunları oynuyorum. Oyunlarda da 1080p'de 144FPS'in altına düşmeyecek bir sistem istiyorum. Tam olarak 15 bin TL bütçem var fakat 2 bin TL'yi monitöre ayırıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ilk öncelikle, profesyonel olarak video editörlük yapıyorum. Bundan dolayı çok fazla 4K görüntü kurguluyorum. Bazı yerlerde işim gereği After Effects kullanıyorum. Bu programlarda beni üzmeyecek ve onu haricinde FPS oyunları oynuyorum. Oyunlarda da 1080P'de 144FPS'in altına düşmeyecek bir sistem istiyorum. Tam olarak 15 bin TL bütçem var fakat 2 bin TL'yi monitöre ayırıyorum.

Monitör'un çözünürlüğü kaç olacak anlayamadım şöyle bir şey sezdim 4K monitörde 1080p oyun oyanayamazsınız hocam çamur olur görüntü ne yazık ki

Monitör'un çözünürlüğü kaç olacak anlayamadım şöyle bir şey sezdim 4K monitörde 1080p oyun oyanayamazsınız hocam çamur olur görüntü ne yazık ki
Hocam 1080p monitör kullanıcam. Kurgu yaparken görüntüyü 4K görmemin bir önemi yok şu anlık. Sadece premierede kurgu yaparken 4k görüntünün kasmadan donmadan izlenmesini görünmesini istiyorum.
Sistem önerebilecek birisi yok mu?

Son düzenleme:
Hocam 1080p monitör kullanacağım. Kurgu yaparken görüntüyü 4K görmemin bir önemi yok şu anlık. Sadece Premiere'de kurgu yaparken 4K görüntünün kasmadan donmadan izlenmesini görünmesini istiyorum.
Sistem önerebilecek birisi yok mu?

Birazcık daha bekliyip indirimleri kovalamanı tavsiye ederim RTX 3060 Ryzen 3600 veya i5 11400 Sistemler 13K 14 k civarı bulunuyor indirimde rahatlık ile olayın kötü tarafı şuanda ekran kartı yok piyasada hazır sistem olarak var dediğim gibi 1080p yerine 300 400 TL fazla vererek de 2K monitör tavsiye ederim https://www.hepsiburada.com/hp-27xq...esync-qhd-monitor-3wl54aa-abb-pm-HB00000HLXYE şunun gibi 144 Hz G-SYNC var ve 1440p yani hiç kimseye 1080p önermem şu zaten sonra devir değişti açıkçası 144Hz 4K dediğim sistem ile rahat 144 FPS de oyunlar oynarsın.

İkisinizede teşekkür ederim. Ryzen 5 3600'in Adobe Premiere ve after effetcs performansı çok düşük.

Dostum acelen yoksa eğer çok fazla bekle o zaman ekran kartından kısıp bir şeyler önermeyi düşünüyorum fakat ekran kartı olmadığından emin ol zararda olacaksın çok fazla işlmeciyi yükseltsen de çünkü düşürsen RTX 2060 vb alırsın piyasada azıcık o var RTX 3060tan ziyade hesaplı oda performans olarak fiyatını RTX 3060'a karşıt haketmiyor en sağlıklı arkadaşla benim dediğim sistem oluyor senin fiyat aralığında 5600X falan işini çok güzlce görür 10. nesil i7 oda dediğim olaya çıkıyor.

Dostum acelen yoksa eğer çok fazla bekle o zaman ekran kartından kısıp bir şeyler önermeyi düşünüyorum fakat ekran kartı olmadığından emin ol zararda olacaksın çok fazla işlmeciyi yükseltsen de çünkü düşürsen RTX 2060 vb alırsın piyasada azıcık o var RTX 3060tan ziyade hesaplı oda performans olarak fiyatını RTX 3060'a karşıt haketmiyor en sağlıklı arkadaşla benim dediğim sistem oluyor senin fiyat aralığında 5600X falan işini çok güzlce görür 10. nesil i7 oda dediğim olaya çıkıyor.
RTX 3060 gerçekten fiyasko bir kart. Eş değer güce sahip olan 2070 bile zamanında 5-8 Bin TL civarındaydı.

Hocam bekliyorum da ekran kartları geldiği gibi stok bitiyor. Şubat ayından beri bekliyorum. 5600x ve 2060 işimi görmez mi ? Şu an piyasada alabileceğim bu. 13bin tlye 5600x ve 3060 bana dolar kurundan ötürü hayal gibi geliyor

Hocam bekliyorum da ekran kartları geldiği gibi stok bitiyor. Şubat ayından beri bekliyorum. 5600x ve 2060 işimi görmez mi ? Şu an piyasada alabileceğim bu. 13bin tlye 5600x ve 3060 bana dolar kurundan ötürü hayal gibi geliyor
İşinizi görür hocam lakin RTX meraklısı iseniz 2060'ın RTX kısmı bir tık zayıf. Onun dışında 5600X şahsen benim en sevdiğim AMD işlemcisi. İyidir yani.

Geri
Yukarı