13000TL sistem toplama

Bütçe
12-13000
Öncelikle merhabalar,
Ben bilgisayar toplamak istiyorum, şu şekilde bir toplama yaptım. Ancak hatalı veya uyumlu uyumsuz parça olup olmadığını pek bilmiyorum. Veya siz şunun yerine bunu alabilirsin de diyebilirsiniz. Bu arada monitöre de ihtiyacım var. Ekran kartım önceden vardı. - MSI GeForce RTX2070 SUPER VENTUS OC 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da .
Bu arada işlemciyi Ryzen 9 3900X'de yapma şansım var değişmeli miyim? Ek olarak ise kasa için de ayrı bir öneriye ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gayet güzel sisteminiz sadece şunu söyleyebilirim. Sizin yerininizde olsam HDD olarak ya WD ya da Seagate marka HDD kullanırdım. İşlemci içinse param yeter diyorsanız geçebilirsiniz ama 3800X'de iş görecektir ki FPS testlerinde aralarında maksimum 1, 2 FPS oynuyor veya oynamıyor ama render vb. çoklu çekirdek kullanılan işlerde performans olarak üstünlüğünü koyuyor 3900X. Sıvı soğutma olarakta gene Corsair öneririm.Kasa olarak da ben şu modeli öneririm fikrimce bence daha hoş bir kasa.
.

3900X'de 3800X'de çok sağlam işlemciler, ben 2600X ile RTX 2080 kullanıyorum. Daha bir sıkınıtısını görmedim darboğaz vs. Kullanım amacınızı bilemiyorum tabii ama oyun için ise işlemciler abartılı olmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı