1300TL Monitör Önerisi

Seadhy

Kilopat

Bu 2 monitörden birini almak istiyorum. Öneriniz nedir? Ekran kartım RTX 2060.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de şahsen TN panelli monitör almazdım. Konu sahibinin tercihlerine kalıyor iş.
VA ve Curved TN'e göre oturmuş bir teknoloji değil. Piksel yanıkları, ölü piksel, düz olması gereken bir şeyi eğri görmek ve karşılığında daha fazla kontrast, parlaklık alınmak isteniyorsa kişinin tercihi.

100 TL daha ekleyebilirsiniz şu monitörün görüntü kalitesi VA panel olduğu için çok daha iyi.
Maalesef bütçemi en fazla bu kadar arttırabiliyorum.
Şahsen Curved monitör almazdım
Neden? Hiç bilemiyorum hangisi daha iyi. Çünkü laptop panelini kullandım hep. Hangini önerirsiniz.
Ama Viewsonic'in monitörü daha iyi geldi. Hem IPS hemde aha ucuz. Emin olamadım. @Windows 7 Siz olsanız hangisini alırdınız?

Maalesef bütçemi en fazla bu kadar arttırabiliyorum.

Neden? Hiç bilemiyorum hangisi daha iyi. Çünkü laptop panelini kullandım hep. Hangini önerirsiniz.
En mantıklı tercih IPS daha sonra TN. VA panelleri hiç saymıyorum zaten gerek yok. Önerim, HZ takıntınız yoksa düz IPS panel almanız. HZ ve MS takıntınız varsa en mantıklı tercih TN (Bütçeye göre).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı