1300TL Sistem Toplama

Evet bana kalsa bende onu alırım. Fakat paranın gözü kör olsun. ;) İlgin için teşekkürler bütçemin durumuna göre bir seçim yapacagım.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bazı şeyler yolunda gitmedi. Bütçem 1000TL oldu. Hiç hesapta olmayan yerlere param gitti. Acaba bu paraya hala i3 lü Haswell bir sistem toplyabilirmiyim.? Crossfire filan yapmayacagım ekran kartım HD7750 yapsam nasıl olur ? Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasa ve psu dahil. (Hdd, dvd-rw hariç)

Yaparız i3'lü sistem yapmasına ama ekran kartından kısmak gerekir. Ya da işlemciden kısıp, AMD yapıp ekran kartını aynı seviyede tutabiliriz. Tercih sizin, ben her durumda yardımcı olurum.

Çok sağol şu an elimde şu sistem var ;

Foxconn h55mxv anakart
i5 750 işlemci
2x 2gb 1333mhz elixir ram
HD4650 ;)

Bu sistemi upgrade etmek mantıklımı sizce? Mesela iyi bir kasa psu ile birlikte alsam, geri kalan parayı ekran kartına yatırsam diye düşündüm, ama bu dandik anakart beni korkutuyor. Ekran kartı elimde kalırsa ortada kalırım. Çünkü i5 750 onboard grafik desteklemiyor. Ne yapsam ki? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran karti al guc kaynagi ile . Islemci ile anakarti sonra degistirirsin.

Evet bende öyle düşündüm, fakat bildigin gibi anakartım çok eski ve dandik. Yeni alacagım ekran kartıyla sorun çıkarmasından korkuyorum.

Kasayı VATAN COMPUTER - XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX S bu yaparsak, işlemciyi AMD yaparsak. Anakart da AMD olanından oluyor mantık olarak. Biraz para artıyor. Onu ekran kartına yatırırsak daha mantıklı olur. Sonuçta oyun oynayacak adam.

1000TL yi geçmesin düşük ayarlarda oynatsın yeter. Yeter ki şu eski sistemden bir kurtulayım artık, yada benim anakart ile sorunsuz çalıştıgından emin oldugunuz bir ekran kartı varsa onu alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı