1300TL'ye kadar SATA SSD tavsiyesi

Bütçe
100 1300

AyanamiRei

Centipat
Daha fazla  
Anakart
msi h81m e33
Selam dostlar çok fazla oyun oynayan birisiyim. Hali ile şu anki kullandığım SSD ve HDD ölmüş bulunmakta. 1TB'lık bir SSD almak istiyorum. Render yapan birisi değilim çok işim olmaz sadece oyun indirip hızlı açılmasını istiyorum. Elimde şu an 120GB'lık bir SSD mevcut fakat günümüzde 120GB SSD hiçbir şeye yetmiyor. Bir oyun indirince hali ile direk dolup yavaşlamaya başlıyor. Sizden ricam 1000 1300TL arası beni uzun süre götürebilecek SATA SSD arıyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçeyi zorlayıp bunu almanı öneririm. 1.300 lira bütçeyle kaliteli 1 TB SATA SSD'yi pek bulamazsın.

Aman deyim hocam dikkat edin sahte ürünlere.
Geçenlerde 870 EVO'nun 250 GB olan modelini N11'deki deltabilgisayar adlı satıcıdan aldım,
Ürün sahte çıktı. 150 lira fazla verip Amazon'dan aldım tekrar.
870 EVO'nun sahtesi çok oluyor piyasada dikkat edin.
Gerekirse 500GB al orijinal satıcıdan al.

Selam dostlar çok fazla oyun oynayan birisiyim. Hali ile şu anki kullandığım SSD ve HDD ölmüş bulunmakta. 1TB'lık bir SSD almak istiyorum. Render yapan birisi değilim çok işim olmaz sadece oyun indirip hızlı açılmasını istiyorum. Elimde şu an 120GB'lık bir SSD mevcut fakat günümüzde 120GB SSD hiçbir şeye yetmiyor. Bir oyun indirince hali ile direk dolup yavaşlamaya başlıyor. Sizden ricam 1000 1300TL arası beni uzun süre götürebilecek SATA SSD arıyorum. Teşekkürler.
870 EVO değil QVO modeli bu. Hem satıcıda güvenilir, bakabilirsiniz

Bende Crucial BX500 240GB vardı sağlığı hızlı düşüyor ve ısınıyordu, terabaytlık olanlar nasıldır bilemem ama genel olarak tavsiye edilmeyen bir model.

BX500 genelde sorunlu bir modeldi. Diğer modellerinde bir sıkıntısı yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aman deyim hocam dikkat edin sahte ürünlere.
Geçenlerde 870 EVO'nun 250 GB olan modelini N11'deki deltabilgisayar adlı satıcıdan aldım,
Ürün sahte çıktı. 150 lira fazla verip Amazon'dan aldım tekrar.
870 EVO'nun sahtesi çok oluyor piyasada dikkat edin.
Gerekirse 500GB al orijinal satıcıdan al.

870 EVO değil QVO modeli bu. Hem satıcıda güvenilir, bakabilirsiniz.

Haklısınız hocam. Genel olarak ürünlerimi Amazon'dan almaya özen gösteriyorum. Hem iade politikası hem de direkt olarak satıcı firma Amazon olduğu için daha güvenilir oluyor. QVO modelini görmüştüm ilk başta 1.3K civarındaydı 1TB modeli 870 QVO ( baktığımda 1.3K idi 1.7k olmuş şaka gibi) ama araştırdığımda ise kötü bir SSD olduğunu ön belleği dolduğunda ise 80 MB yazmaya düştüğünü gördüm. Kısaca beni yıllarca götürebilecek 1TB olmasa bile ona yakın bir SSD istiyorum.

Haklısınız hocam. Genel olarak ürünlerimi Amazon'dan almaya özen gösteriyorum. Hem iade politikası hem de direkt olarak satıcı firma Amazon olduğu için daha güvenilir oluyor. QVO modelini görmüştüm ilk başta 1.3K civarındaydı 1TB modeli 870 QVO ( baktığımda 1.3K idi 1.7k olmuş şaka gibi) ama araştırdığımda ise kötü bir SSD olduğunu ön belleği dolduğunda ise 80 MB yazmaya düştüğünü gördüm. Kısaca beni yıllarca götürebilecek 1TB olmasa bile ona yakın bir SSD istiyorum.

QVO'nun öyle olduğunu bende ilk defa duyuyorum. Öğrendiğim iyi oldu

Bütçeniz en fazla kaça çıkar?

QVO teknolojisi gündelik kullanım için hala biraz erken. Onun yerine farklı markaların 1 TB modellerine bakabilirsiniz. Depolama gibi amacınız yoksa QVO almayın. Eğer Samsung 870 EVO için riske girmem diyorsanız ya 500 GB alın ya da farklı ama kaliteli modellere bakın.

Pardon hocam ben SSD'leri karıştırmışım, EVO yerine QVO bakmışım hep. 870 EVO modeline bakabilirsin, kesinlikle sorun çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı