SATA SSD tavsiyesi

dareyn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin, laptopta 256 SSD 1TB HDD var. SSD yetmiyor o yüzden HDD soküp yerine SSD taktırmak istiyorum. En az 500 GB olacak şekilde sorunu, kroniği olmayan F/P SSD tavsiyesine bulunabilir misiniz teşekkürler. Bütçe 1500-2500 civarı olabilir.

Hocam bu nasıl sizce?
Tercih etme, kötü ürün. 500 GB alan yeterli dersen kesinlikle 870 EVO al, şu an piyasada alabileceğin en kaliteli SATA SSD'lerden birisi.

Daha ucuz istersen bunu yapıştır geç, kaliteli ürün:

Buna bakabilirsin ucuz yollu istersen.
Hocam kioxia için satalarda kronik diyorlar

Eski revizyonlarında olan bir problem, şu an öyle bir şey yok.

Samsung 870 EVO aldım. Dışarıda taktırmak içi çok fazla el emeği parası istiyorlar, ben bilgisayrın iç aksamları konusunda biraz bilgili sayılırım ama hiç daha önce HDD söküp yerine SSD takma işlemi yapmadım. Zor bir iş midir, veya bununla ilgili bir rehber falan var mıdır acaba? Bilhassa taktıktan sonra BIOS ayarları vs. için.

Anakart bu hocam burdan anlayabilir miyiz?

Hocam resmi ekledim, Samsung Sata SSD yi taktım sonra bilgisayarı açtım "checking media" dedi sonra resimde yazdığı gibi boot failed hatası verdi. Neden böyle oldu anlamadım. Windows'un kurulu olduğu diske ellemedim hiç sadece HDD yi söküp SSD taktım yardımcı olur musunuz

Anakart bu hocam burdan anlayabilir miyiz?

Hocam resmi ekledim, Samsung Sata SSD yi taktım sonra bilgisayarı açtım "checking media" dedi sonra resimde yazdığı gibi boot failed hatası verdi. Neden böyle oldu anlamadım. Windows'un kurulu olduğu diske ellemedim hiç sadece HDD yi söküp SSD taktım yardımcı olur musunuz
Bide bu uyarıyı veriyor enter bastıktan sonra.

@CEO of SM Technology

Dosya Ekleri

• IMG_20240229_232239.jpg
    IMG_20240229_232239.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG_20240229_232749.jpg
    IMG_20240229_232749.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Geri
Yukarı