13500 TL bilgisayar toplama

Bütçe
13.500 Tl
Yazılım ile ilgili sorunlar düzeldi. Çok ısınan bir kart değil. Bahsedilen sorunlar. Wattmann aşırı ısınma yazılımın ayarlarını sıfırlaması vb. bunlardan en önemlisi wattmann hatası sanırım. Ben de defalarca yaşadım bu sorunu. Sonra fark ettim ki genel olarak bu sorunlar sadece ekran kartıyla ilgili değil. Benimki RAM kaynaklıydı mesela. Çok sonradan fark ettim, hep ekran kartından sanıyordum. Kiminin PSU’dan kaynaklanabiliyor. AMD ‘nin sorunlu driver sürümlerinden de kaynaklandı. Oldukça azaldığını düşünüyorum. Kart performansı olarak da MSI Gaming X serilerinde çok iyi iş çıkarıyor bence.

RTX ve DLSS katarsanız RTX 2070 Super almak en mantıklısı, DLSS ile 3700X ve 3600 işlemci arasında oluşan FPS farkı da fazlasıyla kapanıyor.
Bütçesi varken 2070 Super almalı.

RTX ve DLSS katarsanız RTX 2070 Super almak en mantıklısı, DLSS ile 3700X ve 3600 işlemci arasında oluşan FPS farkı da fazlasıyla kapanıyor.
Bütçesi varken 2070 Super almalı.
RTX destekli kaç oyun var? 2070 RTX konusunda çok güçlü bir kart değil. Bu kartlar RTX’de zorlanıyor. RTX bir gereksinim ise 5600₺ 2070’e verileceğine 6500-6900’e 3070 var Palit. İndirime girmeye başladı bile fiyatı dalgalanıyor. İşlemci de 3700 de olabilir 3600 de birbirlerine çok yakınlar.

RTX destekli kaç oyun var? 2070 RTX konusunda çok güçlü bir kart değil. Bu kartlar RTX’de zorlanıyor. RTX bir gereksinim ise 5600₺ 2070’e verileceğine 6500-6900’e 3070 var Palit. İndirime girmeye başladı bile fiyatı dalgalanıyor. İşlemci de 3700'de olabilir 3600'de birbirlerine çok yakınlar.

Öncelikle 2070 Super RTX için kullanıma uygun güçlü bir kart, şu an çok fazla oyunda yok ama gelecekte olacak, DLSS ile beraber tabii ki.

Ayrıca attığım kart 5600 TL değil, 4800 TL.

Bütçe varsa 2070 Super alınmalı, basit.

Daha iyisi toplanır, çok ağır render yapmayacaksanız işlemciyi Ryzen 5 3600 alabilirsiniz.

Toplam 13.453 TL.
Hocam Windforce modellerinde zaten ısınma problemi oluyormuş.

Hocam Windforce modellerinde zaten ısınma problemi oluyormuş.

RTX 2060 modelleri için evet, ısınma problemi var ama 2070 Super modeli için ısınma problemi yok, isterseniz Technopat kanalındaki incelemeye bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 2060 modelleri için evet, ısınma problemi var ama 2070 Super modeli için ısınma problemi yok, isterseniz Technopat kanalındaki incelemeye bakabilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağ olun bilgi için. Video için de teşekkürler. :)

Öncelikle 2070 Super RTX için kullanıma uygun güçlü bir kart, şu an çok fazla oyunda yok ama gelecekte olacak, DLSS ile beraber tabii ki.

Ayrıca attığım kart 5600 TL değil, 4800 TL.

Bütçe varsa 2070 Super alınmalı, basit.
2060 ve 2070 RTX açıkken zorlanan kartlar. Bu kötü karttır demek değil. 60 FPS veremiyor. Bu iş yeni nesil 3000 serisi kartların işi. 2070 Super’in çıkış nedeni RX5700XT çıktığında Nvidia geride kalmamak için 2070’i OC ederek ve diğerlerini Super modelleri çıkardı.
Performans anlamında iki kart da üzmez. İstediğinizi tercih edebilirsiniz.
Konu sahibi siz değilsiniz. Size değil konu sahibine yönelik yazdım onu. Sizin attığınız kart üzerinden demedim. Konu sahibinin attığı kart 5600₺ civarı.

Son düzenleme:
Daha iyisi toplanır, çok ağır render yapmayacaksanız işlemciyi Ryzen 5 3600 alabilirsiniz.

Toplam 13.453 TL.

Render'in olayı tam olarak ne hocam? Ben düz bilgisayar kullanıcısıyım. Oyun veya internette surf için giriyorum. Render bu işlemlerle alakasız bir şey mi?

Render'in olayı tam olarak ne hocam? Ben düz bilgisayar kullanıcısıyım. Oyun veya internette surf için giriyorum. Render bu işlemlerle alakasız bir şey mi?

Video editleme, grafik tasarım vb. işler.
Normal ev kullanıcısı için NVMe SSD ve çok çekirdekli işlemciler gereksiz kalıyor (8 çekirdek üzeri)

Video editleme, grafik tasarım vb. işler.
Normal ev kullanıcısı için NVMe SSD ve çok çekirdekli işlemciler gereksiz kalıyor (8 çekirdek üzeri)

Anladım hocam çok teşekkür ederim. O zaman bu 4/8 çekirdek dediklerini almak mantıksız. Ama 6/6 diyor misal, onlar mantıklı o zaman. R5 3600 veya 5600X gibiler mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı