1350TL monitör tavsiyesi

ekrems9

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim bir acer laptopum var günlük işlerimi ve oyunlarımı oynatıyor. Şimdi ekranı bize küçük geliyor monitör almayı planlıyorum ama bir kaç kafamda soru var. 1.cisi oyunlarda FPS düşüşü olur mu? (Oyun vb işlerimi yaparken monitör ekranı açık olucak) ve önerebileceğiniz monitör var mıdır? PC Özelliklerim:
İ5 7200U 2.5 GHz Turbo 3.10 GHz 4 Çekirdek
8 GB DDR4 RAM
Nvidia GeForce GT940Mx 4 GB GDDR5 Ekran Kartı
Intel HD 630 4 GB
1 TB HDD 15.6 İnç Ekranım Var
Oynadığım oyunlar CS:GO, LOL. Bütçe farketmez ilerde RAM SSD takviye edeceğim. Bu Sistem bana hayli yetiyor. Bozulana kadar idare ederim fazlasında gözüm yok.
Monitör İçin Bütçe En Fazla 1350 TL. 21.5 üstü olsun ekran olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
1300 liraya alınabilecek en iyi monitör bence budur. Hem VA panel hem 144Hz hem de 24 inç.

Şuan bu ekrandan yazıyorum. Gayet memnunum. Curved olması problem yaratmıyor alışıyorsun. 144 hz farkı inanılmaz.

Şuan bu ekrandan yazıyorum. Gayet memnunum. Curved olması problem yaratmıyor alışıyorsun. 144 hz farkı inanılmaz.
Arkadaşıma da aldık bizzat kullandık, o yüzden rahatlıkla tavsiye ediyorum. Ben ilk başta James Donkey 144 HZ TN panel monitör almıştım. Ölü pikselden dolayı iade ettim. O esnada 75 Hz IPS panel monitör almak istedim. Elbet ki 144 kadar akıcı olmayacaktır ama benim reflekslerim zaten aradaki farkı yaşayabileceğim kadar hızlı değiller ve olsalar bile ben e-spor oyuncusu değilim. Bu yüzden uzun ömürlü kaliteli bir panel daha çok tercih sebebi oldu bende.

1300 liraya alınabilecek en iyi monitör bence budur. Hem VA panel hem 144Hz hem de 24 inç.

Benim laptop ekranı 60 hz bir sıkıntı çıkarmı zaten biraz düşündüm ekran + m2 ssd alıp ( samsung evo 970 500 gb arkadasim 350 ye birakiyo sifir ) biraz idare edip sistemin garantisi biticek satip ya kasa toplucam ya da laptop alacağım yani uyumsuzluk olurmu

Benim laptop ekranı 60 hz bir sıkıntı çıkarmı zaten biraz düşündüm ekran + m2 ssd alıp ( samsung evo 970 500 gb arkadasim 350 ye birakiyo sifir ) biraz idare edip sistemin garantisi biticek satip ya kasa toplucam ya da laptop alacağım yani uyumsuzluk olurmu

Olmaz. Eski laptopa takıyorum bazen ama en fazla 76hz ye çıkarabiliyorum. HDMI dan kullanıyorum Nvidia ya otomatik geçiyor. VGA girişinde sadece Nvidiadan çalışıyor. Detayları var böyle ufak ufak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı