13600K için Sıvı Soğutma Tavsiyesi

Anladım ama articde indirime girdiğinde muhtemelen 3.500 bandında galahad ile aynı.
Şimdi ben servisi arayacağım birazdan geçen hafta 360R modeli yoktu olsada istemiyorum demiştim. Muhtemel onun dengi CM illusion yada termalthake bahsettiler modeli tam bilmiyorum.
Sormak istediğim sana hocam bu modeller arasında bana yollacak sıvı soğutmalar artic freezerdan kötü olur mu? Kötü olursa arayıp direk para iadesi yapalım diyeceğim. Hangi model var onuda öğrenmem lazım hem ellerinde.

@yapiz hocam artic modeli benim kasada sıkıntı yaratır mı peki cm td 500 mesh var. Lianli galahad ile artic aradında hangisi daha iyi galahadda güzel duruyor. Artic radyatör kalın olduğunu söylüyorlar ramleri egsoz fanı baskılarmı bilemiyorum.

Ben o kalınlığa değecek bir performans farkı hiç görmedim. Kalın radyatör kasada kaba duruyor.

Ben o kalınlığa değecek bir performans farkı hiç görmedim. Kalın radyatör kasada kaba duruyor.
Ama bu pompanın üstündeki fan vramleri soğutmayada yarıyor. Aslında evet kalınlık kaba duracak. Ama başka alternatif var mı arkadaşlar. Servisle görüştüm ürünüm iade bugün bir model karar verip sipariş versem iyi olacak.

Arkadaşlar merhaba,

Elimde 1 adet Cooler Master Masterliquid 360R modeli bir sıvı soğutma mevcut. Fakat ilk aldığımda da fan ve radyatör montajı yaparken 1 tane vidası yalama şekilde radyatör deliği geniş açılmış o şekilde geldi. 2. değiştirdim fakat bu sefer fanları 850 RPM'de ses yapıyordu. Ve çoğu radyatör deliklerinde yalama problemi vardı kasaya montaj ettiğimiz tarafında.

Pazartesi servis yeni fanları yolladı, Fakat yine 1800 RPM de takırtı sesi ve titreşimden üstteki toz filtresi çok ses yapıyor. Tekrardan ürünü yollayıp sıfırını değişeceklerini söylediler.(Ben bu arada sadece Fanları yolladım 3 adet olarak) Fakat ben yine 3. kez lades demek istemiyorum. Vektron elektronik bildiğim kadarı ile Cooler Master ve Thermalthake markaları ile çalışıyor. Bana önerebileceğiniz bu iki markadan 2022 yılı üretimli olur güzel performanslı ve yüksek RPM'de fanları ses yapmayacak titreşimden dolayı. Kasam da Cooler Master TD500 Mesh.

Bahsettiğim üzere 13600K 100 dereceleri görüyor, önerebileceğiniz malzeme kalitesi yüksek ve performanslı iki marka arasında sıvı soğutma önerirseniz minnettar kalırım nokta atışı yapmam gerekiyor. Ürünü yollayıp üst ücretini ekstra olarak kendim ödeyeceğim. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.
Msi k240 al. Keyfine bak..

Anladım ama Artics'de indirime girdiğinde muhtemelen 3.500 bandında galahad ile aynı.
Şimdi ben servisi arayacağım birazdan geçen hafta 360R modeli yoktu olsa da istemiyorum demiştim. Muhtemel onun dengi CM illusion ya da termalthake bahsettiler modeli tam bilmiyorum.
Sormak istediğim sana hocam bu modeller arasında bana yollacak sıvı soğutmalar Artics Freezer'dan kötü olur mu? Kötü olursa arayıp direk para iadesi yapalım diyeceğim. Hangi model var onu da öğrenmem lazım hem ellerinde.

@yapiz hocam Artics modeli benim kasada sıkıntı yaratır mı peki CM td 500 mesh var. Lian Li galahad ile Artics aradında hangisi daha iyi galahadda güzel duruyor. Artics radyatör kalın olduğunu söylüyorlar RAM'leri egzoz fanı baskılar mı bilemiyorum.

Hocam radyatör biraz kalın kasaya sığıyor mu diye internetten kalınlıkları kontrol edin. Sığmıyorsa Lian Li alın.

Dediğiniz kişisel fikir. Ayrıca LF2 piyasadaki en performanslı soğutuculardan biri, büyük ihtimalle biraz da kalınlığın payı vardır.

Hocam radyatör biraz kalın kasaya sığıyor mu diye internetten kalınlıkları kontrol edin. Sığmıyorsa Lian Li alın.

Dediğiniz kişisel fikir. Ayrıca LF2 piyasadaki en performanslı soğutuculardan biri, büyük ihtimalle biraz da kalınlığın payı vardır.
Uzuluk olarak sığıyor 410 mm radyatör desteği, genişlikte sığıyor eski 360r görede koyaslama yaptım ama. Af nin fan boyutlarına bakman lazım ramleri sıkıştırmaması adına. Üst tabandan ramlete 5.5 cm pay kalıyor.

@yapiz

MSI MAG CoreLiquid 360r V2 360 mm işlemci sıvı soğutucu​

Bu modele ne dersiniz nasıldır arkadaşlar. Amazon kendisi satıyor güzel ise direkt verebilirim sipariş.

Son düzenleme:
Dostum arkadaşım Msi k360 satıyor fskat garantisi yok. Sıfırıda yok varsada gereksiz şişirmişler hem popmadada fanı varmış güzel aslında da sıfırı uygun fiyata yok.
Ben kullanıyorum. Çok kullandım sıvı soğutma. 360 mm lik te. Ama en iyi soğutan bu vede sessiz. Aaa oyunlarda, 2k ve ultra grafik ayarları yaptığım halde 55 dereceyi gecmedi. Benim işlemci i7 11700k .boşta sıcaklıklar 35-45 derece arası

Uzuluk olarak sığıyor 410 mm radyatör desteği, genişlikte sığıyor eski 360r görede koyaslama yaptım ama. Afnin fan boyutlarına bakman lazım RAM'leri sıkıştırmaması adına. Üst tabandan RAM'lete 5.5 cm pay kalıyor.

@yapiz

MSI MAG CoreLiquid 360r V2 360 mm işlemci sıvı soğutucu​

Bu modele ne dersiniz nasıldır arkadaşlar. Amazon kendisi satıyor güzel ise direkt verebilirim sipariş.

Pompa kısmında sorun yaşanma ihtimali var fiyatı nedir?

3600dü şuan 3900 olmuş. Başka site webdenalda 3568 tl ne yapayım hocam çok kararsız kaldım.

@yapiz lianli alıp geçeyim olmadı hocam başkada alternatif kalmıyor. Msi 360r v2 çok önermiyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı