13600KF ile 6000MHz RAM kullanılır mı?

Z670 ise 7000-7200 MT/S limit gibi düşünebilirsin.,

Çünkü SA ve IO voltajlarını değiştiremiyorsun.
MSI PRO Z790-A Wi-Fi özür dilerim
7200 Mhz (OC) yazıyor.

Otomatik düzeltme sağ olsun yanlış yazdım

MSI PRO Z790-A Wi-Fi özür dilerim
7200 Mhz (OC) yazıyor.

Otomatik düzeltme sağ olsun yanlış yazdım
Z790 ise 8600-8800 MT/S bile çıkabilirsin ekstra voltaj verirsen. O yüzden arkadaşların yazdığı 5300-5600 limitine aldanma.

Z790 ise 8600-8800 MT/S bile çıkabilirsin ekstra voltaj verirsen. O yüzden arkadaşların yazdığı 5300-5600 limitine aldanma.
Ekstra voltaj nedir hocam ve nasıl kullanılır?

Sen RAM'ini aldıktan sonra konu aç yardım ederim.
Peki hocam son olarak anakartların yanında 5000 Mhz(OC) veya 7200 Mhz(OC) falan yazıyor ya, yani anakarta overclock mu yapılıyor? Bir kaç kişi bana overclock ile alakası olmadığını sadece düz maksimum değeri olduğunu söylemişti.

Peki hocam son olarak anakartların yanında 5000 Mhz(OC) veya 7200 Mhz(OC) falan yazıyor ya, yani anakarta overclock mu yapılıyor? Bir kaç kişi bana overclock ile alakası olmadığını sadece düz maksimum değeri olduğunu söylemişti.
Bütün XMP kitler RAM'lerin overclocklu hali zaten. O yüzden OC ibaresinin pek bir önemi yok. Maksimum desteklediği hız anlamına geliyor ama o hızında üstüne çıkılabiliyor.

Bütün XMP kitler RAM'lerin overclocklu hali zaten. O yüzden OC ibaresinin pek bir önemi yok. Maksimum desteklediği hız anlamına geliyor ama o hızında üstüne çıkılabiliyor.
Anladım hocam teşekkür ederim yardımların için.

Yeni konular

Geri
Yukarı