1366x768 monitör 1920x1080 oldu.

Hocam kusura bakmayında insan hiç kullandığı monitörün modelini bilmezmi, arkasında yazıyordur veya seri numarasından bulunur belki de 1080p monitörü 720p de kullandınız bu zamana kadar.

Monitörü ben almadım. Bana hediye ettiler. Yani monitörde bedavaya geldi. :)

Model no yazarsanız size cihazın maksimum aldığı çözünürlüğü yazabilirim.

ASUS VS197'de bu olmalı.​

Hocam üzümü yiyin bağını sormayın.
Katılıyorum.

Sadece yazılımsal olarak oluyor o. Gerçek 1080p görüntü almıyorsunuz.
Yani yazılımsal bir şey yapmadım. Ve görüntüde hiçbir bozulma yok.

Tamam sorun yok. Bedavadan 1080p ekranım oldu da bana şunu söyleyin. Yarın ekran kartı takıcam. Bozulur mu bu? :)

768p bir monitör bu. Sana orada 1080p gösterse de aslında 768p veriyor. Görüntü bozulmadıysa çözünürlük değişmemiş demektir. Yani şu an 768p görüntü alıyorsunuz. Oyunlarda performans artışı adına onu 768P'ye geri alın.

Hocm öyle değil. Gerçekten 1080p oldu. Oyundaki çözünürlüğüm arttı. Daha fazla materyel gerçekten ekrana sığıyor. Her şey gerçekten küçüldü. Yani çözünürlülük artığında ne oluyorsa gerçekten oldu. Sadece o yazıya bakmıyorum.

Yani eğer dediğniz doğruya şu an 768p alıp 1080p görüyorsam yine sorun yok.

Monitörü ben almadım. Bana hediye ettiler. Yani monitörde bedavaya geldi. :)

ASUS VS197'de bu olmalı.​

Katılıyorum.

Yani yazılımsal bir şey yapmadım. Ve görüntüde hiçbir bozulma yok.

Tamam sorun yok. Bedavadan 1080p ekranım oldu da bana şunu söyleyin. Yarın ekran kartı takacağım. Bozulur mu bu? :)

Kıymetli kardeşim monitör panelin 1080p değil. Sen 1080p görüntü almıyorsun bunu kabul etsende etmesende. Hatta 1366x768 daha iyidir muhtemelen. Ekran kartı değişirsen gidedebilir gitmeyedebilir. Önemli olan senin bir şey yapıp yapmaman değil. Bende 1080p monitör var örnedğin ama görüntü ayarları 4K bile gösteriyor. Ama 4K alsam bile 4K gçrmeyeceğim anlıyor musun? Bedavadan 1080p ekranın olmadı yani.

Kıymetli kardeşim monitör panelin 1080p değil. Sen 1080p görüntü almıyorsun bunu kabul etsende etmesende. Hatta 1366x768 daha iyidir muhtemelen. Ekran kartı değişirsen gidedebilir gitmeyedebilir. Önemli olan senin bir şey yapıp yapmaman değil. Bende 1080p monitör var örnedğin ama görüntü ayarları 4K bile gösteriyor. Ama 4K alsam bile 4K gçrmeyeceğim anlıyor musun? Bedavadan 1080p ekranın olmadı yani.

Hocam sizi anlıyorum zaten alamam bunu farkındayım.İşin espirisindeyim ben. Ama ben belki 50 kere farklı yerlere farklı şekilde benzetme amaçlı dahi olsa ekranın çözünürlülüğü artmış gibi gösterbilir miyim diye sordum ve bana düz bir şekilde imkansız dendi. Ve şimdi görüyorum ki mümkünmüş. O yüzden soruyorum bu nasıl oluyor.

Hocam sizi anlıyorum zaten alamam bunu farkındayım.İşin espirisindeyim ben. Ama ben belki 50 kere farklı yerlere farklı şekilde benzetme amaçlı dahi olsa ekranın çözünürlülüğü artmış gibi gösterbilir miyim diye sordum ve bana düz bir şekilde imkansız dendi. Ve şimdi görüyorum ki mümkünmüş. O yüzden soruyorum bu nasıl oluyor.
Monitöründe önerilen yazar en iyisidir. Sen aslında 1366p den daha kötü bir görüntü alıyorsun ama hereşy küçüldüğü için sana daha net geliyor. Sadece yazılımsal yani hala çözünürlük armtası imkansız. Kim demişse doğru demiş.

Hocam şöyle anlatayım. 2 görsel yolluyorum. Benim masaüstüm bunlar. Gördüğünüz gibi sadece oradaki ayarda 1080p görünöüyor. Gerçekten görselde de oyunlarda da çözünürlülük artıyor. Yani ben "zannet"miyorum. Gerçekten artıyor.

Monitöründe önerilen yazar en iyisidir. Sen aslında 1366pden daha kötü bir görüntü alıyorsun ama hereşy küçüldüğü için sana daha net geliyor. Sadece yazılımsal yani hala çözünürlük armtası imkansız. Kim demişse doğru demiş.

Evet bu konuda doğrusunuz. Buna yalan diyemem. Ama bunu sevdim. Yani benim için "çözünürlülük arttı"(!).

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-10-22 145553.png
    Screenshot 2023-10-22 145553.png
    506,5 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot 2023-10-22 145636.png
    Screenshot 2023-10-22 145636.png
    658,6 KB · Görüntüleme: 23
Hocam şöyle anlatayım. 2 görsel yolluyorum. Benim masaüstüm bunlar. Gördüğünüz gibi sadece oradaki ayarda 1080p görünöüyor. Gerçekten görselde de oyunlarda da çözünürlülük artıyor. Yani ben "zannet"miyorum. Gerçekten artıyor.

Evet bu konuda doğrusunuz. Buna yalan diyemem. Ama bunu sevdim. Yani benim için "çözünürlülük arttı"(!).
Burada değişen şey ekran ölçeklendirmesi. Çözünürlük değil. Bunu görüntü ayarlarından değiştirebilirsiniz. İstersen monitörü 8K'ya ayarla değişen tek şey ekran ölçeklendirmesi olacak.

Burada değişen şey ekran ölçeklendirmesi. Çözünürlük değil. Bunu görüntü ayarlarından değiştirebilirsiniz. İstersen monitörü 8K'ya ayarla değişen tek şey ekran ölçeklendirmesi olacak.
Bende zaten o ayarı arıyorum. Tam olarak nerde o. Bir resim atıyorum bunu kast ediyorsanız.

Kusura bakmayın bu arda. Hem kafanızı karıştırdım hem de kendimle uğraştırdım. Yardımınız için sağ olun.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-10-22 151635.png
    Screenshot 2023-10-22 151635.png
    286,1 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot 2023-10-22 151644.png
    Screenshot 2023-10-22 151644.png
    213,3 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Bende zaten o ayarı arıyorum. Tam olarak nerde o. Bir resim atıyorum bunu kast ediyorsanız.

Kusura bakmayın bu arda. Hem kafanızı karıştırdım hem de kendimle uğraştırdım. Yardımınız için sağ olun.
Scale yazan değer hocam. Onu önerilen değere çekin.

Yeni konular

Geri
Yukarı